Atrakcje turystyczne w Portugalii

Barcelona to bez wątpienia bardzo popularny kierunek turystyczny wybierany przez podróżników z całego świata. Stolica Katalonii może nam zaoferować wiele atrakcyjnych zabytków, a także niepowtarzalny klimat. Co warto wziąć pod uwagę planując wyjazd do Barcelony? W jaki miejsca warto się udać?

Wycieczka do Barcelony

Zatem jak zaplanować wycieczkę do Barcelony, aby uwzględnić wszystkie atrakcje warte uwagi? Przede wszystkim swoją podróż powinniśmy rozpocząć od zwiedzenia zabytków Starego Miasta w Barcelonie. Najstarszą częścią Barcelony jest tak zwana Ciutat Vella – to barcelońska starówka Znajdziemy tutaj wiele atrakcji o charakterze zabytkowym, a także możemy odpocząć i posilić się w licznych lokalach gastronomicznych. Będąc w pobliżu starówki nie możemy ominąć Las Ramblas. To zdecydowanie najsłynniejsza ulica w Barcelonie. Na tym deptaku czeka na nas wiele rozmaitych atrakcji. Warto wstąpić do choćby do Muzeum Morskiego, czy też przystanąć przy pomniku Krzysztofa Kolumba. Las Ramblas jest ulicą tętniącą życiem. Podczas spaceru możemy liczyć na liczne atrakcje w postaci występów ulicznych mimów, czy też muzyków. Możemy również kupić tutaj kwiaty, a także wypić kawę w jednym z pobliskich lokali.

Nowoczesna Barcelona

Warto podkreślić, że również nowa część Barcelony stanowi nie lada atrakcję w wielu turystów z całego świata. Niewątpliwie obiektem znanym na całym świecie i kojarzonym z Barceloną jest Camp Nou. To stadion jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich nie tylko w Europie, ale na całym globie. To potężny obiekt, który na którego trybunach może zasiąść nawet 100 000 kibiców. Oczywiście nie tylko w trakcie rozgrywania meczów możemy skorzystać z możliwości obejrzenia tego obiektu, albowiem jest tutaj czynne również muzeum w historii klubu, które można odwiedzać oczywiście również poza terminami meczowymi. Miejscem wartym odwiedzenia w Barcelonie jest również Tibidabo. To największe wzniesienie w mieście, które sięga wysokości 512 m.n.p.m. Stanowi idealny punkcie widokowym, z którego można podziwiać panoramę całego miasta. Będąc tutaj możemy również skorzystać z oferty parku rozrywki.

Port Vell

Będąc w Barcelonie warto również zajrzeć do Port Vell. To stary port Barcelony, który obecnie zyskał zupełnie nowe oblicze. Jest nowoczesnym kompleksem rozrywki, gdzie możemy znaleźć wiele restauracji, kin, a także oceanarium.

Leave a Comment