Turystyka w Rzymie

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu – niemalże każdy z nas doskonale zna tę maksymę. Można nieco sparafrazować do powiedzenie i stwierdzić, że wszystkie drogi podróżników prowadzą do Rzymu. Ruch turystyczny w stolicy Włoch jest ogromny. To przecież miasta o starożytnym rodowodzie, dodatkowo stolica katolicyzmu. Aby dobrze wykorzystać czas spędzony w Rzymie podczas weekendu, dobrze jest zaplanować sobie, jakie zabytki koniecznie warto odwiedzić. Weekendowy wypad do Rzymu zapewni nam niesamowite wrażenia.

Weekendowy wypad do Rzymu

Zatem co warto zobaczyć podczas weekendowego wypadu do Rzymu? Przede wszystkim zwiedzanie stolicy Włoch warto rozpocząć od miejsca, które jest niemal ikoną tego miasta. Mamy tutaj oczywiście na myśli Koloseum. To antyczna arena, która już na samym zdjęciach robi ogromne wrażenie, nie wspominając już o tym, jak pięknie i okazale prezentuje się na żywo. Warto również podkreślić, że wykupując bilet do Koloseum, możemy również skorzystać z tej okazji i odwiedzić również Forum Romanum, które znajdziemy po drugiej stronie ulicy. Będąc w Rzymie nie możemy oczywiście pominąć również Placu i Bazyliki Świętego Piotra. Oczywiście jest to szczególne miejsce zwłaszcza dla katolików, niemniej jednak również osoby niezwiązane z tą wiarą, ale będące miłośnikami architektury i sztuki, znajdą tutaj wiele atrakcji.

Pozostałe atrakcje Rzymu

Odwiedzając Rzym nie możemy również pominąć Panteonu. Jest to jeden z najlepiej zachowanych zabytków w Rzymie o rodowodzie pochodzącym wprost z epoki starożytnej. Zdecydowanie warto również udać się na Schody Hiszpańskie. W tym wypadku warto wybrać się o bardzo wczesnej porze, albowiem później możemy spotkać się z niezwykłym tłumem turystów. Warto również podkreślić, że Rzym często nazywany jest miastem kościołów. Zgodnie z tym co podają popularne przewodniki po tym mieście, znajdziemy tutaj ponad 900 kościołów. Co więcej te kościoły często są bogato wyposażone w zabytkowe obrazy i rzeźby, które tworzone były przez największych artystów na świecie. Oczywiście przebywając w stolicy Włoch nie można zapomnieć o skorzystaniu z uroków kulinarnych tego miasta. Przede wszystkim warto skosztować włoskich lodów. Rzymskie lodziarnie oblegane są przez turystów nawet podczas zimy. Naturalnie będąc w Rzymie powinniśmy również zjeść pizzę. Oczywiście to Neapol jest uznawany za stolice włoskiej pizzy, niemniej jednak również w Rzymie możemy spotkać się z lokalami gastronomicznymi, gdzie zjemy tę potrawę przygotowaną naprawdę profesjonalnie.

Leave a Comment