Nowoczesne obrazy

Spośród różnych stylów aranżacji wnętrz, styl nowoczesny ma kilka wiodących odmian. Za nowocześnie urządzone uważa się wnętrze w stylu skandynawskim, glamour oraz loftowym. Styl skandynawski to prostota, minimalizm i funkcjonalność, szczególnie jeśli chodzi o meble. dodatki z kolei powinny nadawać ciepłego i przytulnego klimatu. Ogólne kolorystyka nawiązuje do kolorów ziemi i przyrody a tworzywa i materiały powinny być jak najbardziej naturalne. Dlatego też we wnętrzach skandynawskich królują biele, szarości, beże oraz jasne pastele. dominuje również drewno, len, bawełna oraz obfita roślinność doniczkowa.

Czym charakteryzuje się nowoczesny styl urządzania wnętrz?

Obrazy nowoczesne do salonu w stylu skandynawskim powinny mieć prosta i stonowaną formę oraz nawiązywać do natury. Styl glamour to przeciwieństwo minimalistycznego wnętrza rodem z chłodnej skandynawii. Ta aranżacja obfituje w czarno-białe meble na wysoki połysk, kryształowe żyrandole i żywe dodatki. Modne są sztukaterie na ścianach, lustra w ozdobnych ramach oraz dekoracje w kolorze złota lub srebra. Malarstwo w stylu glamour może przedstawiać architekturę lub portrety kultowych gwiazd Hollywood. Pożądane są również obrazy florystyczne w eleganckim wydaniu. Najmodniejsze są białe orchidee, które uznawane są za niezwykle eleganckie kwiaty. Obrazy mogą być utrzymane w tonacji czarno-białej nawiązującej do ogólnej kolorystyki salonu lub też stanowiące kontrast dla stonowanego wnętrza. Wówczas można pokusić się o duży obraz olejny, który dzięki ferii barw ożywi wnętrze. Styl loftowy to zupełnie inne wnętrze, raczej stonowane, chłodne i minimalistyczne. Mieszkania w takim stylu najczęściej aranżuje się w budynkach starych fabryk, gdzie widoczne ceglane mury, belki czy fragmenty instalacji nie stanowią wady, przeciwnie podnoszą wartość mieszkania. Takie “pofabryczne” elementy wystroju są zwykle podkreślane i dodatkowo eksponowane a dodatkiem do nich są proste i oszczędne meble. Przeważają beton, metal, cegła i szkło. Takie wnętrza można dekorować na dwa sposoby, ocieplać nieco poprzez stosowanie kolorowych dodatków lub też podkreślić ich surowy charakter za pomocą równie surowych i chłodnych detali.

Pejzaże, roślinność, motywy zwierzęce

Pejzaże do nowoczesnych salonów powinny ukazywać współczesny świat a nie jego wspomnienie z dawnej epoki. Świeże spojrzenie na klasyczne krajobrazy pozwoli lepiej dopasować obraz w nowoczesne wnętrza. Zarówno motywy roślinne jak i zwierzęce mogą być przedstawiane w formie realistycznej jak i rysunkowej. Te realistyczne przeważają na grafikach, obrazach drukowanych na płótnie albo malowanych ręcznie z zachowaniem modnej formy i kolorystyki. Popularne są dziś obrazy w formie rysunków o prostej i minimalistycznej linii, prezentujące niekiedy jedynie zarys postaci lub przedmiotu. Do wnętrz skandynawskich najczęściej poszukiwanym rodzajem obrazów są obecnie prace przedstawiające roślinność w formie pojedynczych liści, szczególnie roślin egzotycznych.

Architektura i motoryzacja

Do nowoczesnych wnętrz doskonale pasują obrazy z motywem architektury, szczególnie tej współczesnej jak znane mosty, wieżowce czy panoramy całych miast. Popularne są widoki wielko miastowej architektury na kompozycjach typu tryptyk. Obrazy i grafiki o tematyce motoryzacyjnej również pasują do nowoczesnych wnętrz, szczególnie tych loftowych. Obrazy luksusowych marek samochodów utrzymane w czarno-białej kolorystyce bądź sepii sprawdzą się także w stylu glamour.

Abstrakcja dla odważnych

Nowoczesne malarstwo to oczywiście również abstrakcja w każdym wydaniu. Choć to sztuka trudna w odbiorze to jest wysoko ceniona przez znawców i fascynatów malarstwa współczesnego. Odważne osoby, które nie boją się oryginalnych i nietuzinkowych rozwiązań powinny zainwestować w sztukę abstrakcyjną, która z pewnością nada stylu i charakteru każdemu wnętrzu. Najlepiej prezentuje się w towarzystwie podobnych form sztuki i równie oryginalnych mebli, chociaż w bardziej klasycznym wnętrzu również ma szansę się odnaleźć

Leave a Comment