Rwanda

Rwanda – niewielki kraj w samym sercu Afryki, to dla naszych rodzimych turystów wciąż jeszcze egzotyczny kierunek podróży. Państwo to często nazywane jest Krajem Tysiąca Wzgórz, albowiem położone jest na dość mocno pofałdowanym terenie. Znajdziemy tutaj bogactwo świata roślinnego i zwierzęcego, a także przepiękne widoki. Zdecydowanie więc warto wybrać się w ten rejon świata, może to być dla nas niezwykle ciekawa i pouczająca przygoda.

Jak przygotować do wyjazdu do Rwandy?

W pierwszej kolejności zastanówmy się, jak w ogóle dostać się do tego państwa, które leży dość daleko od nas, w środko-wschodniej Afryce. Przede wszystkim należy podkreślić że linie lotnicze w swojej ofercie nie mają zbyt wielu lotów do tego państwa. Nie ma możliwości dolecieć tam bezpośrednio z któregokolwiek z krajów europejskich. W pierwszej kolejności musimy dolecieć do jednego z krajów afrykańskich, takich jak choćby Uganda, Tanzania, czy też Kongo i dopiero stamtąd próbować dostać się samolotem do Rwandy.

Jakie leki zabrać ze sobą do Rwandy? Przede wszystkim wybierając się do tego państwa, powinniśmy być zaopatrzeni w lekki przeciwko malarii. Warto również zabrać specjalne tabletki do oczyszczania wody, czy też preparaty do odstraszania owadów. Oczywiście nie unikniemy również odpowiednich szczepień. Przed wyjazdem do Rwandy musimy bowiem zaszczepić się przeciwko żółtej febrze. Aby uzyskać wizę na wjazd do Rwandy powinniśmy złożyć odpowiedni wniosek w ambasadzie tego państwa w Berlinie.

Rwanda – co warto zobaczyć?

Rwanda jest krajem, w którym przede wszystkim możemy podziwiać wspaniałe widoki i dziką naturę. Występują  tutaj górskie lasy tropikalne, gdzie możemy spotkać bawoły, czy też hipopotamy. Będąc w Rwandzie warto odwiedzić Parc National des Volcans. Możemy tutaj podziwiać pasmo górskie upstrzone stożkami wulkanicznymi, a także niezwykle różnorodną zwierzynę. Szczególnie warto tutaj zobaczyć goryle górskie, które objęte są ochroną.

Warto również wybrać się do Nyungwe. To kolejny park narodowy, który obejmuje spory obszar dziewiczego lasu deszczowego. Jeśli jesteśmy przy parkach, to warto wspomnieć o parku narodowym Akagera. Jest on położony wzdłuż rzeki Kagery. Możemy tutaj podziwiać wspaniałe wodospady a także spotkamy tutaj hieny, antylopy, czy też hipopotamy. Będąc w Rwandzie warto również Kigali, stolicą tego kraju, a także miejscowość Butare która uznawana jest za centrum intelektualne. Znajdziemy tutaj liczne muzea archeologiczne i etnograficzne, które posiadają zbiory z całej Afryki.

Leave a Comment