Jak chłodzić wnętrze bez klimatyzacji

Wysoka temperatura w pomieszczeniu i duże nasłonecznienie sprawiają, że użytkowanie pomieszczeń przez całą dobę nie jest komfortowe. Domownicy szukają więc różnych sposobów na to, aby schłodzić wnętrze o kilka stopni.

W czasie upałów szukamy najróżniejszych rozwiązań, aby się schłodzić siebie oraz wnętrze, w którym przebywamy. Choć bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie klimatyzacji, to nie zawsze jest możliwy jej montaż, a klimatyzatory mobilne nie spełniają oczekiwań. Niektórzy z nas również źle reagują na klimatyzację, nie mogę więc jej używać ze względów zdrowotnych. Rozwiązaniem jest montaż chociażby takich rzeczy, jak folie okienne, rolety, żaluzje, czy grube zasłony. Dużą popularnością wciąż cieszą się wiatraki. Które rozwiązanie wybrać? 

Folie okienne przeciwsłoneczne

Designerskim i bardzo nowoczesnym, a przede wszystkim skutecznym rozwiązaniem jest montaż folii okiennych. Folie przeciwsłoneczne pozwalają skutecznie ograniczyć nasłonecznienie pomieszczeń, a tym samym temperaturę w nich panującą. Jednocześnie nie odcinają całkowicie światła, co przekłada się na duży komfort użytkowania wnętrza w ciągu dnia. Montaż folii przeciwsłonecznych, folii okiennych 3M wykonywany jest przez doświadczoną ekipę, która radzi sobie również z umieszczaniem folii na nietypowych oknach: okrągłych bądź o nieregularnych kształtach. Zalety folii okiennych:

– wysoka skuteczność,
– ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem,
– ochrona przez starami ciepła,
– ochrona prywatności,
– poprawa widoczności dzięki redukcji odblasków,
– zabezpieczenie szyb przez zarysowaniami,
– zwiększenie odporności szyb,
– brak konieczności prowadzenia instalacji,
– brak ingerencji w okna,
– wysoka estetyka.

Zobacz także: https://megaportal.pl/kilka-sposobow-na-zasloniecie-okna-na-parterze/

Rolety okienne wewnątrz, zasłony, a folie okienne

Wewnątrz domów i mieszkań można z powodzeniem montować rolety okienne, żaluzje, markizy, a także zasłony. Ich zastosowanie bardzo dobrze uzupełnia działanie folii okiennych. Folie przeciwsłonecznie zapobiegają nagrzewaniu się szyb i przenikaniu ciepła, a rolety, żaluzje i zasłony ograniczają całkowicie wpadanie promieni słonecznych do pomieszczeń. Rozwiązaniem jest również stosowanie wszelkiego rodzaju wiatraków, ale nie są one tak skuteczne, jak by się mogło wydawać.

Ich zadaniem jest bowiem mieszanie powietrza, a nie jego chłodzenie. Dodatkowo tak szybki ruch powietrza może powodować problemy z tak zwanym „zawianiem szyi”, katarem, a w efekcie przeziębieniem.

One Reply to “Jak skutecznie chłodzić wnętrze bez klimatyzacji?”

Leave a Comment