Poszukujesz niebanalnych lamp do wnętrza? Teraz w sprzedaży można znaleźć mnóstwo ciekawych modeli, które od razu przyciągają wzrok. Zobacz przygotowaną przez nas selekcję, by wybrać najciekawsze lampy do swojego domu albo mieszkania!

Lampy z metalowymi stelażami – doskonałe do wnętrz loft i nowoczesnych

Jeżeli chcesz urządzić wnętrze w stylu loftowym albo nowoczesnym, doskonałym zakupem będzie lampa z metalowym stelażem, który tworzy jej klosz lub podstawę.

W takim stylu dostępne są między innymi lampy Vibia – https://designd10.pl/vibia które można kupić w różnorodnych kształtach, także jako efektowne żyrandole.

Takie lampy świetnie prezentują się w przestrzeniach o industrialnym klimacie. Najpopularniejsze są te w kolorze czarnym, które efektownie mogą wtedy kontrastować z otoczeniem.

Lampy wiszące na linkach – przyciągają uwagę od razu

Wśród nowoczesnych lamp na uwagę zasługują również te, które wykończone są z użyciem cienkich linek. W takim wariancie można zakupić nie tylko lampy wiszące sufitowe, ale również te stojące, które też prezentują się wtedy niebanalnie.

Lampy na linkach wyglądają lekko, ale efektownie. Natychmiast przyciągają uwagę i powodują, że wnętrze nabiera luksusowego charakteru. Takie lampy najlepiej wyglądają zwieszone nad stołami i blatami w salonach, kuchniach, ale można też wykorzystać je w innych wnętrzach, na przykład na klatce schodowej.

W tego typu modelach można również zmieniać wysokość podwieszenia klosza, co także pozwala na dobranie ich do konkretnego pomieszczenia.

Lampy z kulistymi kloszami – hit w aranżacji nowoczesnych wnętrz

Na uwagę zasługują również lampy wyposażone w kuliste klosze – wykonane z mlecznobiałego szkła lub szkła przejrzystego, dymionego.

W tej wersji także można kupić wspomniane wcześniej lampy Vibia, które natychmiast zachwycają swoim oryginalnym designem i wpasowują się w różne aranżacje.

Lampy z kulistymi kloszami to wiele ciekawych propozycji do wyboru. Wśród nich można znaleźć lampy o molekularnej budowie, lampy o geometrycznych formach czy te, w których kule zebrane są w kiście. Świetnie prezentują się w dużych wnętrzach, ale również można kupić je z pojedynczymi zwisami i podwiesić nad blatem wyspy lub półwyspu w kuchni.

Lampy z długimi ramionami – stojące i ścienne

Przy poszukiwaniach niebanalnych lamp warto też zwrócić uwagę na modele stojące i ścienne, które mają długie ramiona.

Takie lampy mogą świetnie nadawać się jako oświetlenie dodatkowe w nowoczesnych wnętrzach. Regulowane ramię, które może mieć kształt prostego odcinka albo łuku, pozwala na łatwe skierowanie światła w odpowiednim kierunku.

Leave a Comment