rolety zewnetrzne

Rolety zewnętrzne nie tylko mogą zapewniać większą prywatność i ochronę przed palącym słońcem w ciągu lata, ale także mogą zadbać o bezpieczeństwo całej rodziny. Te wyposażone w elektryczny napęd są dodatkowo bardzo proste w obsłudze!

Kiedy warto zdecydować się na rolety zewnętrzne?

Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele wariantów osłon okiennych. Wśród nich dużym zainteresowaniem klientów od lat cieszą się rolety zewnętrzne.

Rolety zewnętrzne to typ osłon montowanych na zewnątrz okien. Składają się one z pancerza oraz prowadnic i wału. Wykonane są z odpornych na czynniki pogodowe materiałów i mogą być malowane na różne kolory, aby pasować do wyglądu budynku.

Zamontowanie rolet zewnętrznych jest związane z wieloma korzyściami, ponieważ dzięki nim można:

  • Zapewnić sobie większą prywatność,

  • Zmniejszyć poziom nasłonecznienia wnętrz,

  • Zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń oraz ich wychładzaniu,

  • Zwiększyć poziom bezpieczeństwa – dotycz rolet antywłamaniowych.

Wobec tego rolety zewnętrzne mają szereg dodatkowych zalet w porównaniu z roletami okiennymi montowanymi w środku budynku.

Sterowanie roletami zewnętrznymi

Rolety zewnętrzne, które montowane są na zewnątrz budynku, mogą być sterowane na dwa sposoby – ręcznie albo elektrycznie.

Ręcznie sterowane rolety wyposażone są w pasek pozwalający na ich opuszczanie i podciąganie. Pasek montowany jest w budynku, więc można wtedy łatwo z nich korzystać.

Drugim rozwiązaniem są elektryczne rolety zewnętrzne, które wyposażone są w napęd zasilany elektrycznie. Takie rolety nie wymagają ręcznej obsługi. Aby je podnieść lub opuścić, wystarczy naciśnięcie przycisku lub skorzystanie z pilota, a nawet aplikacji, gdy dają one taką możliwość.

Dlaczego warto zdecydować się na elektryczne rolety zewnętrzne?

Pod kątem sposobu działania elektryczne rolety zewnętrzne są bardzo dobrą alternatywą dla rolet sterowanych ręcznie, chociaż wymagają one poniesienia większych kosztów i dodatkowych prac montażowych.

Przede wszystkim obsługa tego typu rolet jest bardzo wygodna, ponieważ nie wymagają one ręcznego zaciągania i podciągania pancerza. Można sterować pojedynczymi roletami, ale również wszystkim jednocześnie. Dzięki temu dodatkowo oszczędzają one czas.

Za pomocą nowoczesnych rolet okiennych z napędem elektrycznym można także uzyskać dostęp do aplikacji mobilnych. Za ich pomocą można sterować roletami nie tylko podczas pobytu w domu, ale również poza nim. Dzięki temu rolety okienne mogą być otwierane lub zamykane w dowolnym momencie i miejscu.

Leave a Comment