nastroj

Gdy w pokoju nastolatka nie ma zbyt wiele wolnego miejsca, warto wybrać łóżko, które będzie łączyło w sobie kompaktową budowę wraz z wygodnym snem. Najlepiej wtedy zdecydować się na łóżka młodzieżowe rozkładane. Co kupić? Zobacz dostępne warianty w sklepach i porady, aby wybrać najlepszy model dla siebie!

Łóżko rozkładane dla nastolatka – wygodna kanapa z funkcją spania

Do pokojów nastolatków bardzo często wybierane są obecnie kanapy wyposażone w funkcję rozkładania. Tego typu umeblowanie może również służyć jako łóżko młodzieżowe rozkładane po jego rozłożeniu.

Kanapa z funkcją spania może być wysuwana albo może mieć system klik-klak. Do wyboru są modele z różnych materiałów, dlatego warto zwrócić uwagę na ich rodzaj, by dobrać właściwy typ łóżka, które zapewni wysoki komfort i trwałość.

Najlepiej poszukiwać łóżek wyposażonych w sprężyny i gęste pianki, które mogą wtedy stworzyć odpowiednie warunki do komfortowego snu.

Takie kanapy można zakupić też w wielu stylach, na przykład mogą mieć one styl nowoczesny i minimalistyczny wygląd lub też styl glamour, który jest bardzo popularny wśród nastolatek.

Alternatywą dla kanapy z funkcją spania może być też narożnik rozkładany. Najlepiej będzie nadawał się on do ustawienia w rogu pokoju, zapewniając dużą przestrzeń do wypoczynku zarówno w ciągu dnia, jak i nocą.

Rozkładane łóżko z materacem dla nastolatka – dobre również dla rodzeństwa

Drugim pomysłem na wygodny sen dla nastolatka w małym pokoju będzie łóżko rozkładane wyposażone w materac. Takie łóżka wykorzystują wymienne materace, więc można wyspać się w nich jak na standardowym łóżku.

W sprzedaży można znaleźć dwa warianty takich łóżek, a dokładnie są to łóżko młodzieżowe rozkładane z wysuwanym materacem poniżej oraz łóżko z materacem, który tworzy równą powierzchnię z głównym siedziskiem.

Takie łóżka mogą być używane nie tylko przez jedną, ale również przez dwie osoby. Te z dwoma poziomami mogą bardzo dobrze sprawdzić się jako łóżko młodzieżowe rozkładane dla rodzeństwa lub podczas nocowania przyjaciół.

Amerykanka – rozkładany fotel do pokoju nastolatka

Zdarza się, że w pokoju nastolatka jest tak mało miejsca, że nie można ustawić w nim łóżka, kanapy albo narożnika. W takim przypadku warto zdecydować się na łóżko młodzieżowe rozkładane w formie amerykanki.

Amerykanka to nic innego jak rozkładany fotel. Dzięki niemu można przygotować przestrzeń do snu o szerokości 80 lub 90 cm, czyli takiej, jak w zwykłym łóżku jednoosobowym. Atutem są przy tym kompaktowe wymiary fotela przed jego rozłożeniem, więc nie zajmuje ono wtedy dużo miejsca w pomieszczeniu.

Leave a Comment