woreczki nikotynowe

Zarówno snus, jak i woreczki nikotynowe mają niemalże taki sam wygląd. Właśnie dlatego wiele osób myli ze sobą te wyroby. Warto więc przyjrzeć się bliżej ich podobieństwom i różnicom, aby dowiedzieć się o nich więcej. Czym jest snus, a czym są woreczki nikotynowe?

Snus – wyrób zawierający tytoń

Snus jest nazwą odnoszącą się do popularnych wyrobów tytoniowych sprzedawanych głównie w krajach skandynawskich. Teraz można również znaleźć je w Polsce.

W użyciu znajdują się dwa warianty snus, a mianowicie jest to snus luzem oraz snus pakowany w woreczki. Tego typu wyroby przeznaczone są do używania w jamie ustnej – należy wetrzeć albo przytrzymać je przy dziąśle.

Głównym składnikiem snus jest drobno zmielony tytoń. Podczas przytrzymywania tego wyrobu w ustach dochodzi do wydzielania się nikotyny z tytoniu, która potem trafia do krwiobiegu. Dzięki temu można uzyskać rezultat podobny do palenia papierosów, lecz bez dymu.

Woreczki nikotynowe – nikotyna w składzie

Z kolei woreczki nikotynowe, nazywane także torebkami albo saszetkami, mają postać niewielkich saszetek, ale nie zawierają one tytoniu. Zamiast niego w ich środku znajdują się włókna roślinne nasączane nikotyną i substancjami o właściwościach smakowych i zapachowych.

Woreczki nikotynowe nie zawierają więc w swoim składzie tytoniu, co ma kilka zalet. Przede wszystkim nie powodują one wtedy nieprzyjemnego zapachu oddechu i posmaku w ustach, a także nie przyczyniają się do powstawania osadów na zębach.

W sprzedaży można znaleźć obecnie różne typy woreczków nikotynowych pod kątem zawartości nikotyny, a także ich smaków i zapachów. Dostępne są między innymi w wariantach miętowym, cytrusowym, jagodowym, by wspomnieć o paru, ponieważ w ofertach producentów jest ich znacznie więcej.

Woreczki nikotynowe czy snus – co wybrać?

Zarówno woreczki nikotynowe, jak i snus mają podobne działanie oraz stosowane są w taki sam sposób, czyli umieszczane są w ustach. Jednak ze względu na inną zawartość mają one również inne właściwości.

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na woreczki nikotynowe, ponieważ w porównaniu do snus są one przyjemniejsze w stosowaniu. Nie zawierają one tytoniu, więc nie powodują przykrego zapachu z ust i osadów nazębnych, a także można kupować je w wielu ciekawych wariantach smakowych i zapachowych.

Gdy poszukiwany jest sprzedający woreczki nikotynowe albo snus sklep obecnie z takimi produktami można spotkać się w wielu miejscach. Przede wszystkim sprzedają je trafiki oraz kioski. Z dostępnymi wariantami wyrobów można zapoznać się także w internecie na witrynach ich producentów.

Leave a Comment