Zarabianie na stronie internetowej

Prowadzisz bloga lub serwis internetowy i zastanawiasz się w jaki sposób można zacząć na tym zarabiać? Dysponujesz w tym wypadku kilkoma sprawdzonymi metodami. Musisz wiedzieć jednak, że aby w ogóle pomyśleć o czerpaniu zysku z prowadzenia własnego portalu internetowego, to muszą go przede wszystkim odwiedzać internauci. Dlatego też kluczowe w tym wypadku jest pozyskanie ruchu organicznego na odpowiednim poziomie.

Jak zmonetyzować stronę internetową? Artykuły sponsorowane

Blog czy też portal internetowy może być źródłem dodatkowych pieniędzy, o ile będzie odpowiednio zarządzany i rozwijamy. Pierwszym sposobem w jaki możesz czerpać zyski ze swojego portalu internetowego są choćby artykuły sponsorowane. W tym wypadku warto dołączyć do systemu pośredników, którzy zbierają oferty reklamodawców i wydawców. Jako wydawca serwisu internetowego możesz zaproponować publikację na nim artykułu sponsorowanego z linkiem możesz, za co otrzymasz odpowiednie wynagrodzenie. Oczywiście jeśli twoja strona nie dysponuje mocnymi parametrami i jakimś dużym ruchem organicznym, to nadal ma szanse na pozyskanie uwagi reklamodawców, niemniej jednak musisz wiedzieć, że nie możesz w tym wypadku oczekiwać wysokich stawek za publikację.

Zarabianie na afiliacji

Aby zarabiać na afiliacji twoja strona internetowa nie musi dysponować mocnymi parametrami, ani też dość dużym ruchem organicznym. Próg wejścia w ten biznes jest dosyć niski. Jeśli dobrze rozplanujesz rozwój swojego portalu internetowego, to możesz w krótkim czasie zacząć czerpać całkiem zadowalające zyski. Warto w tym wypadku dołączyć do któregoś z systemów partnerskich. Wówczas będziesz mógł zamieścić na swojej stronie internetowej linki afiliacyjne, bezpośrednio kierujące do wybranych produktów w sklepach internetowych. W tym wypadku możesz również zamieścić na stronie internetowej całą ofertę danego sklepu, lub też wybrane produkty. Pobieramy wówczas plik XML, który zawiera wszelkie dane na temat produktów dostępnych w sklepie internetowym – z tym ceny, zdjęcia i opisy. Jeśli ktoś przejdzie do sklepu on-line poprzez twój serwis internetowy i dokonał zakupów, to otrzymasz odpowiednią prowizję.

Inne sposoby na czerpanie zysków ze strony internetowej

Oczywiście powyższe przykłady nie wyczerpują możliwości zarobku na stronie internetowej. Możesz również zarabiać poprzez zamieszczanie reklam graficznych w postaci banerów. Dobrym sposobem na monetyzację bloga jest również reklama kontekstowa. Oczywiście na swoim blogu możesz również prowadzić sprzedać własnych produktów.

Leave a Comment