Giełda Papierów Wartościowych

Chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem i zastanawiasz się w jaki sposób można zarobić na giełdzie? Oczywiście inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych nie jest zadaniem prostym. Naturalnie próg wejścia w tego rodzaju inwestycję nie jest zbyt wysoki. Już całkiem nieduża kwota pozwala nam na zakup akcji. Niemniej jednak aby realnie myśleć o zarabianiu na zadowalającym poziomie, to należy wnieść odpowiedni depozyt. Jednak warto wcześniej sporo czasu poświęcić na naukę, a także na zawieranie transakcji na rachunku demonstracyjnym. Dużym błędem wielu początkujących inwestorów jest zbyt optymistyczne podejście do inwestowania, co często kończy się bankructwem.

Jak zarobić na giełdzie? Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego

W jaki sposób można zarobić na giełdzie? Przede wszystkim warto postawić na dywersyfikacje rynków. Na czym to polega? Jeśli posiadamy określony depozyt, to nie możemy go lokować wyłącznie w jeden instrument finansowy Czyli jeśli handlujemy akcjami, to błędem będzie, jeśli kupimy akcję wyłącznie jednej spółki. Wówczas istnieje spore ryzyko, że jeśli dana spółka zanotuje jakieś problemy finansowe, a kurs jej akcji znacząco spadnie, to możemy stracić niemalże cały depozyt. Dlatego też warto jest odpowiednio zdywersyfikować nasz portal inwestycyjny i zakupić akcje w wielu różnorodnych spółek, najlepiej jeszcze jeśli będą to spółki z różnych sektorów gospodarki. Wówczas jest szansa, że krach w jednej branży, nie spowoduje utraty przez nas zbyt dużych pieniędzy.

Okazje rynkowe

Początkujący inwestorzy popełniają również błąd, który polega na tym, że zbyt często zawierają transakcje. Wytrawny gracz będzie raczej szukał okazji do zawarcia odpowiedniej transakcji. Będzie to się wiązało też z długim czasem pozostawania poza rynkiem. Tylko taka strategia może dać nam długofalowo realne zyski. Zbyt częste zawieranie transakcji spowoduje, że szybko stracimy cały swój kapitał inwestycyjny. Natomiast oczekiwanie na okazję może nam przynieść naprawdę duże profity, o ile wykażemy się dużą dozą cierpliwości.

Skalpowanie

Jedną z ciekawych metod zarabiania na giełdzie jest również skalpowanie. To metoda polegająca na zawieraniu wielu małych transakcji, w bardzo krótkich okresach czasu i zamykanie ich z niewielkim zyskiem. Do skalpowania należy wybierać instrumenty, które charakteryzują się dość dużą zmiennością i są popularne wśród inwestorów. Wówczas niewielkie ruchy cen są okazją do zawarcia zyskownej transakcji. Żeby skalpowanie miało sens, musimy tę metodę stosować z dużą częstotliwością.

Leave a Comment