Modny mężczyzna

Jeszcze do niedawna modne ubieranie się i dbanie o swój wygląd, było głównie domeną kobiet. Popularny wizerunek twardego mężczyzny typu macho, niekoniecznie był kompatybilny z facetem modnie ubranym i zadbanym. Niemniej jednak ostatnimi czasy również panowie zaczęli bardziej zwracać uwagą na podążanie za modowymi trendami. Dlatego też dziś już nikogo nie dziwi mężczyzna korzystający z usług kosmetyczki, czy stylisty. Mimo wszystko jednak większość panów nadal popełnia wiele rażących błędów w zakresie doboru odpowiednich elementów stylizacji. Jakie są najczęstsze błędy modowe mężczyzn?

Błędy modowe mężczyzn – koszula z krótkim rękawem

Jakie są najczęściej występujące błędy modowe mężczyzn? Przede wszystkim panowie zbyt często i w niewłaściwych sytuacjach chętnie zakładają koszule z krótkim rękawem. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w upalne dni noszenie koszuli z długim rękawem, jest zadaniem wręcz ekstremalnie trudnym Niemniej jednak jeśli chcemy zachować odpowiedni poziom elegancji, to musimy taką sytuację przetrwać. Nic nie wygląda gorzej niż mężczyzna ubrany w koszulę z krótkim rękawem. Jeszcze gorzej zrobimy, jeśli założyłem koszulkę z krótkim rękawem pod marynarkę. Jest to błąd dużej wagi. Wówczas podczas podciągania rękawów marynarki, nie wysunie się mankiet koszuli. Warto wiedzieć, że nie wygląda to specjalnie dobrze. Lepszym rozwiązaniem i do tego całkiem eleganckim jest podwinięcie rękawów w tradycyjnej koszuli. Choć oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne. Jeśli chcemy zachować komfort cieplny i wyglądać elegancko, to po prostu najlepiej stosować koszule wykonane z odpowiednich tkanin.

Nieodpowiednie skarpetki

Panowie mają również spore problemy z dobraniem odpowiednich skarpet do butów. Przede wszystkim bardzo popularne wśród mężczyzn są niskie buty, zwłaszcza noszone w okresie letnim. Niemniej jednak często dobieramy do nich wysokie skarpety, co całkowicie burzy efekt. Albowiem buty typu mokasyny zostały tak zaprojektowane, aby nosić je na gołą stopę. Ewentualnie można tutaj zastosowywać skarpety typu stopki.

Zły rozmiar garnituru

Częstym błędem modowym popełnianym przez mężczyzn, jest nieodpowiednie dopasowanie rozmiaru garnituru. Nawet jeśli kupimy drogi garnitur, który prezentuje się elegancko, to zawsze należy przy nim wykonać niezbędne przeróbki krawieckie, po to, aby idealnie pasował do naszej sylwetki. Nie ma nic gorszego niż zbyt długie spodnie, które zwijają się naszych stóp. Fatalnie wygląda również niski krok w spodniach od garnituru.

Leave a Comment