Wypełniacze do paczek

Paczka podczas transportu przebywa czasem setki kilometrów. Jest to dość trudny czas dla paczki, która jest narażona na wiele niedogodności. Mowa o wstrząsach czy przekładaniem paczki w różne miejsca. Sprzedawca chce mieć jednak pewność, że wysyłany towar dotrze do klienta w nienaruszonym stanie. Ważne jest odpowiednie zapakowanie przesyłki oraz zabezpieczenie jej zawartości.

Jakie pudełko wybrać?

Zaleca się wybrać karton trochę większy od przedmioty, który chcemy w nim umieścić. Dobrej jakości pudła ochronią przesyłkę, ponieważ są wykonane z grubej tektury. Materiał jest bardzo wytrzymały, ponieważ składa się z kilku warstw papieru. Bardzo często wykorzystuje się kartony fasonowe, które są dość łatwe w użytku. Opakowanie takie będzie bardzo ekonomiczne i nie podwyższy kosztów wysyłki. To dobre rozwiązanie dla fanów ekologii, ponieważ opakowanie jest w pełni biodegradowalne. W kartonie powinna zostać pusta przestrzeń na zabezpieczenie towaru. Współcześnie stosuje się wiele rodzajów wypełniaczy, które można dopasować do konkretnych potrzeb.

Jakie są funkcje wypełniaczy?

Wypełniacze do paczek zyskały na popularności, ponieważ okazało się, że ochronią paczkę przed wieloma czynnikami. Zaliczymy do nich bardzo niską lub wysoką temperaturę, wstrząsy i uderzenia, kontakt z wodą, zgniecenie i upadek. Wypełniacz powinien znajdować się w kartonie z każdej strony. Przewożony towar musi być bowiem całkowicie unieruchomiony.

Rodzaje wypełniaczy

W sklepach wysyłkowych, magazynach czy centrach logistycznych wykorzystuje się różne rodzaje wypełniaczy. Można z nich skorzystać podczas pakowania praktycznie każdej przesyłki. Pierwszym rodzajem są wypełniacze ze styropianu, który jest powszechnym rozwiązaniem. Nie trzeba kupować gotowego wypełniacza. Wystarczy bowiem styropian pocięty w małe kawałki. Minusem pianek jest jednak ich waga, która może w znaczący sposób zwiększyć wagę paczki. Drugi rodzaj to wypełniacze z papieru. Zaliczymy do nich materiały wykonane z tektury falistej lub owijki siatkowe z tektury. Często wykorzystuje się poduszki wypełnione powietrzem. Ten rodzaj zabezpieczenia świetnie poradzi sobie z dużymi paczkami. Są wyjątkowo lekkie i zapewnią ochronę na najwyższym poziomie.

Wełna drzewna jako idealny wypełniacz

To wypełniacz z drewna, który jest dostępny w wiórkach. Do ich otrzymania niezbędna okaże się specjalna maszyna, która tnie drewno na cienkie wstążki. Wióry zostaną skręcone i stworzą miękką pierzynkę. Zapakowane w ten sposób przedmioty będą w pełni bezpieczne podczas wysyłki. Rozwiązanie jest także niezwykle estetyczne i wykorzystywane do wypełnienia pudełek na prezent. Z wełny drzewnej korzystają firmy, które dbają o wygląd zapakowanych przesyłek. Sklep z wełną drzewną to miejsce, gdzie znajdziemy wysokiej jakości produkt do wypełnienia przesyłki. Wełna drzewna jest w 100% biodegradowalna, co jest bardzo istotne w dzisiejszych czasach. Coraz częściej rezygnuje się z foliowych wypełniaczy, które zaśmiecają naszą planetę. Wielu producentów powraca do naturalnych rozwiązań, jakim jest z pewnością wełna. Materiał można wykorzystać wielokrotnie, co jest sporą zaletą.

Gdzie kupić wełnę drzewną?

Wypełniacze znajdziemy w sklepie Centrum Pakowania. Oferowane produkty są w konkurencyjnych cenach. Firma działa na rynku wiele lat, co jest jasnym dowodem oddanych klientów i uczciwości firmy. Zaufany sprzedawca to gwarancja najlepszej jakości produktów, które sprawdzą się w wielu firmach. Szeroki asortyment wypełniaczy pozwoli zadowolić każdy magazyn czy centrum logistyczne.

Leave a Comment