Wybielanie zębów

Chyba każdemu marzą się białe i zdrowe zęby. W końcu od razu lepiej wyglądają one podczas szerokiego uśmiechu. Dentyści mają pełne ręce roboty, ponieważ wielu pacjentów zgłasza się do nich właśnie po to, aby wybielić zęby. Okazuje się jednak, że można tego dokonać samemu w domu. Wystarczy poznać sprawdzone, domowe sposoby na to, aby każdego oczarować swoim doskonałym uśmiechem.

Dlaczego ludzie mają różny kolor zębów?

Kolor uzębienia u każdego jest nieco inny. Wynika to z wielu czynników, z czego najważniejszym jest oczywiście czynnik genetyczny. Niektórzy odziedziczyli po swoich przodkach bialutkie niczym perły zęby, podczas gdy inni mimo licznych starań wciąż mają lekko żółty uśmiech. Wielu osobom bardzo to przeszkadza i tym samym robią wszystko, co mogą, aby pozbyć się tego defektu. Zdarza się jednak, że zęby są białe, ale pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak picie dużej ilości kawy, herbaty czy palenia papierosów, zmieniają nieco swoją barwę i stają się żółte oraz matowe, co zdecydowanie nie wygląda estetycznie. W końcu szeroki uśmiech wciąż pozostaje w modzie, dlatego warto dbać o swoje zęby, usta i skórę dookoła nich. Zastanawiasz się także, jak pozbyć się zmarszczek wokół ust? Wejdź tutaj – https://krolestwopiekna.pl/kat/uroda/

Jak wybielić zęby domowymi sposobami – odpowiednia higiena

Na całe szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, aby wybielić swoje zęby, posługując się jedynie domowymi sposobami. Jednym z nich i zarazem najprostszym, z całą pewnością jest porządne szczotkowanie zębów. Dokładne ich umycie oraz nitkowanie sprawia, że ściera się z nich warstwę zabrudzenia. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na skład oraz przeznaczenie pasty do zębów. Jeśli wybierze się pastę wybielającą, można mieć pewność, że faktycznie wpłynie ona na szkliwo i rozjaśni je o kilka tonów. Wiele zależy od indywidualnej podatności na wybielanie. Oprócz tego warto jednak skorzystać także z innych metod, które przynoszą doskonałe efekty i to na dłużej.

Domowe sposoby na wybielenie zębów

Białe zęby dodają uroku i są pierwszym, co rzuca się w oczy podczas uśmiechu. To dlatego warto zadbać o to, aby faktycznie było się czym pochwalić. Najpopularniejszym sposobem, z którego bezpiecznie można skorzystać w domu, jest mycie zębów przy użyciu odrobiny kurkumy. Ta przyprawa charakteryzuje się między innymi działaniem bakteriobójczym oraz odkażającym. Do tego doskonale czyści, co przydatne jest w tym przypadku. Przepis na tego typu pastę wybielającą dostarczyła nam autorka bloga Królestwo Piękna za co jej serdecznie dziękujemy. Wystarczy nanieść szczyptę kurkumy na szczoteczkę i szczotkować. Przygotować można także pastę z kurkumy, mieszając szczyptę kurkumy z 2 łyżkami oleju kokosowego.

Kolejnym przepisem na białe zęby jest użycie aktywnego węgla, który idealnie wpływa na zęby i ładnie je wybiela. Aktywny węgiel można wymieszać z łyżką oleju kokosowego lub dodać go do tradycyjnej pasty do zębów. Taką miksturą warto szczotkować zęby raz na trzy dni, aby już wkrótce zauważyć efekty. Dodatkowo metoda ta jest w pełni bezpieczna.

Leave a Comment