Strój na rozmowę kwalifikacyjną

Wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną do wymarzonej pracy i zastanawiasz się, w jaki sposób się ubrać? Oczywiście doskonale rozumiemy sytuację w jakiej się znalazłeś. Rozmowa o pracę to bardzo stresujące wydarzenie, które można zaważyć nad dalszym rozwojem nie tylko naszej kariery zawodowej, ale również naszego życia. Dlatego warto odpowiednio się do niej przygotować nie tylko merytorycznie, ale również pod względem swojej prezencji. Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że rozmowa kwalifikacyjna powinna być przez ciebie traktowana jako rozmowa o charakterze służbowym. Dlatego też dress code, jaki musi obowiązywać w tym wypadku, powinien mieć charakter typowo biznesowy. Oczywiście wiele zależy, też od stanowiska, na jakie aplikujemy. Jeśli jest to stanowisko menedżerskie, to warto zadbać o strój typowo oficjalny. Garnitur, czy też garsonka będą w zasadzie tutaj podstawą. Bardzo istotny jest również dobór odpowiednich kolorów. Warto postawić na barwy o charakterze neutralnym. Świetnie sprawdzi się w tym wypadku czerń, a także granat. W przypadku stosowania odpowiednich krojów, warto postawić na minimalizm. Ubrania o prostym kroju i klasycznym fason będą najlepszym rozwiązaniem.

Praktyczne wskazówki

Co jeszcze powinniśmy mieć na uwadze, kiedy wybieramy odpowiednią stylizację na rozmowę kwalifikacyjną? Przede wszystkim warto stosować się do kilku podstawowych wskazówek, dziękii którym masz ubiór będzie odpowiednio dobrany do sytuacji. Udając się na rozmowę kwalifikacyjną warto mieć zakryte ramiona. Nawet kiedy spotkanie ma miejsce podczas dość silnych upałów i bardzo ciężko jest nam wytrzymać w koszuli z długim rękawem, to jednak nigdy nie powinniśmy pozwolić sobie na odsłonięte ramiona. Oczywiście ta uwaga dotyczy zarówno panów, jak i pań.

Jeśli jesteśmy przy stroju kobiecym, to warto stwierdzić, że długość spódnicy powinna sięgać do kolan. Natomiast dekolt nie może być zbyt mocno eksponowany. Panie nie powinny również pozwalać sobie na zbyt wysokie szpilki. Należy bowiem zachować stylizacją w dość skromnym tonie. Warto również ograniczyć biżuterię, którą nosimy na co dzień. Zwłaszcza jeśli jest to biżuteria droga. Zupełnie niestosowne będzie ubieranie drogich zegarków z dość wyraźnym logiem. Jeśli nosimy długie włosy, to warto na rozmowę kwalifikacyjną je upiąć.

Leave a Comment