Wysypianie się

W obecnych czasach, kiedy żyjemy w bardzo szybkim tempie, pochłonięci życiem zawodowych, a także aktywnościami związanymi z naszymi zainteresowaniami, bardzo często zapominamy o odpowiednim wysypianiu się. Nasz dobowy grafik napięty jest do granic możliwości i sen spychany jest na sam koniec. Również coraz mniej czasu przeznaczamy na sen. Po prostu zupełnie niesłusznie traktujemy go, jako czas zupełnie stracony. Zdecydowanie warto zmienić nasze podejście do snu i przywrócić mu właściwe znaczenie. Dlaczego warto się wysypiać?

Dlaczego warto się wysypiać?

Dlaczego warto się wysypiać? Dobry sen, o odpowiedniej długości, to idealna profilaktyka z zakresu chorób serca. Przede wszystkim dzięki temu, że będziemy się regularnie i odpowiednio wysypiać, znacznie zniwelujemy u siebie ryzyko wystąpienia zawału serca. Wiele przeprowadzonych badań wskazuje na to, że bezsenność jest czynnikiem determinującym możliwość wystąpienia właśnie zawału serca. Dobry sen sprawi, że będziemy mogli również cieszyć się lepszym ciśnieniem krwi. Regularny i głęboki sen może nam również zapewnić wspaniałą i estetyczną sylwetkę.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że osoby, które mało śpią, zwykle odczuwają większy głód i mają też apetyt na rzeczy słodkie. Warto również wspomnieć o cukrzycy, albowiem dobry sen sprawia, że możemy w znacznym stopniu wyeliminować ryzyko wystąpienia u nas tej choroby. Jeśli dobrze się wyśpimy, to znacznie wzrośnie również nasze libido. Albowiem mała ilość snu sprawia, że w naszym organizmie mamy również niski poziom testosteronu. Sen wspomaga również odpowiednią regenerację naszej cery. Warto również zapewnić sobie odpowiednią dawkę snu dla wzmocnienia naszego układu odpornościowego.

Jak zapewnić sobie dobry sen?

W jaki jednak sposób możemy zapewnić sobie głęboki i długi sen? Przede wszystkim powinniśmy chodzić wcześniej spać. Specjaliści zalecają, aby kłaść się do łóżka już o godzinie 22:00. Na kilka godzin przed pójściem spać, nie powinniśmy już spożywać posiłków. Przed spaniem powinniśmy również znacznie ograniczyć korzystanie tabletów, telefonów, czy też komputerów. Warto zadbać się odpowiednie zasłony w naszej sypialni, tak aby nie wpadało do niej zbyt wiele światła z ulicznych latarni. Oczywiście najistotniejsze w przypadku dobrego snu, jest zapewnienie sobie wygodnego i dużego łóżka. Niezwykle dużą wagę powinniśmy przede wszystkim przyłożyć do kupna odpowiedniego materaca. Jeśli śpimy w warunkach, w których trudno jest o idealną ciemność, a także o ciszę, to warto zainwestować w odpowiednie opaski na oczy, a także korki do uszu.

Leave a Comment