folia

Folia bąbelkowa – niby niepozorna, ale ma wiele ciekawych zastosowań. Przede wszystkim jest wykorzystywana do zabezpieczania przesyłek pocztowych czy kurierskich. Ale można jej także używać, aby zmniejszyć poziom stresu. Jednak jej zastosowanie jest dużo, dużo większe. Jakie są rodzaje folii bąbelkowej?

Czym jest folia bąbelkowa?

Folia bąbelkowa jest materiałem, który zna każdy z nas. To najchętniej wykorzystywany materiał do pakowania. Jest to produkt lekki i dodaje ciężaru paczkom. Jest stosunkowo tania.

Folia bąbelkowa powstała w USA w ubiegłym wieku. Jest to specjalne tworzywo sztuczne, które powstało trochę przez przypadek. Na swojej powierzchni posiada regularnie rozmieszczone pęcherzyki, które są wypełnione powietrzem. I stąd właśnie wzięła się nazwa – folia bąbelkowa. Dziś na całym świecie robi olbrzymią furorę. Ma ona wiele istotnych właściwości, dzięki czemu może być stosowana w wielu sektorach przemysłowych, jak w gospodarstwie domowym.

Rodzaje folii bąbelkowej

Przezroczysta folia do pakowania ma wiele zastosowań. Najpopularniejsze, to oczywiście, pakowanie paczek. Jednym z rodzajów folii bąbelkowych są filie polietylenowe. Mogą występować w wersji dwuwarstwowej lub wielowarstwowej. Wśród nich możemy wyróżnić folie w rolce, antystatyczne, woreczki bąbelkowe czy folie bąbelkowe perforowane. Najpopularniejszą folią jest ta o średnicy 15 mm. Ma one dużo lepsze parametry ochronne.

Rodzaje folii bąbelkowej różnią się od siebie trzeba parametrami – wielkością bąbli, grubością wykorzystywanej folii oraz ilością warstw. Pod względem grubości folii możemy wyróżni: dwuwarstwową o gramaturze 38 kg/m3, folię mocną o gramaturze 60 kgm3 czy najmocniejszą o gramaturze 110kg/m3. Pod kątem ilości warstw wyróżniamy folię pęcherzykową dwuwarstwową i trzywarstwową. Im więcej warstw ma folia, tym jest bardziej wytrzymała.

Kupując folię bąbelkową, warto robić to ze sprawdzonego źródła. Wówczas mamy pewność, że została ona wyprodukowana z materiałów najwyższej jakości.

Leave a Comment