Niesamowicie ważnym elementem nowoczesnych linii produkcyjnych są zautomatyzowane systemy transportowe, które pozwalają na przenoszenie produktu pomiędzy elementami linii bez ingerencji człowieka. Duży udział w tym mają pasy transportujące. Gdzie można je kupić i do czego jeszcze mogą nam posłużyć?

Gdzie kupimy pasy transporujące?

Dobrej jakości pasy transportujące, to coś, w co musi się wyposażyć każda firma, w której spotkamy linię produkcyjną, czy też urządzenie, które samodzielnie zajmuje się obróbką, lecz aby to było możliwe obrabiany przedmiot musi być w ruchu bez ingerencji człowieka. Dlatego szukając pasów transportujących powinniśmy udać się do prawdziwych profesjonalistów, którzy oferują je w wysokiej jakości.

Przykładem pasów transportujących są na przykład taśmy do szlifierek. Transportują ono drewno, które dobrze przylega do ich powierzchni, dzięki czemu maszyna, która zajmuje się ich obróbką, w tym wypadku szlifierka może je skutecznie obrobić. Wybierając miejsce, w którym kupimy pasy transportujące warto zwrócić uwagę na asortyment, by mieć pewność, że kupimy w nim pasy, które będą pasować do niej.

Do czego służą pasy transportujące i jakie są ich rodzaje?

To, do czego będą służyć pasy transportujące w dużej mierze zależy od ich rodzaju, a dokładniej materiału, z którego są one wykonane. Najczęściej spotykane są tasmy tranposrtowe z PCV, czyli z polichlorku winylu. Tak wykonane pasy transportowe śą przede wszystkim tanie, a także uniwersalne. Są jednak kiepsko odporne na niskie temperatury, także szybko się ścierają i uszkadzają.

Do bardziej ekstremalnych zastosowań stosuje się taśmy transportowe z PU, czyli poliuretanu. Tak wykonane taśmy są w stanie pracować nawet w temperaturach od -30 do 100 stopni w skali Celsjusza i są odporne na oleje. Innych typ to taśmy z Poliolefiny, które używane są w przemyśle tytoniowym i drzewnym, gdyż posiadają odpowiednie atesty PZH, a także FDA i nie przywierają do nich kleje.

Leave a Comment