Posiadanie firmowej strony internetowej jest w dzisiejszych czasach warunkiem koniecznym do odniesienia sukcesu w biznesie. Nie ma bowiem lepszego sposobu na dotarcie do nowych klientów i ekspozycję swojej oferty niż profesjonalna, atrakcyjna wizualnie strona WWW. Coraz częściej wyszukujemy informacji w sieci i robimy zakupy online, dlatego idąc z duchem czasu, warto zadbać o to, aby być widocznym w Internecie. O tym, dlaczego warto stworzyć firmową witrynę i jakie funkcje może ona pełnić, dowiesz się z treści tego artykułu.

Dlaczego warto posiadać firmową witrynę?

Samo zaprojektowanie strony internetowej nie zapewni Ci sukcesu. Musisz zadbać o to, aby była ona dopasowana do potrzeb Twoich potencjalnych klientów oraz zgodna z wymaganiami wyszukiwarek internetowych. Można więc śmiało powiedzieć, że strony WWW cieszące się największą popularnością, zostały wykonane w głównej mierze przez specjalistów. Jeśli więc zdecydujesz się na współpracę z zespołem profesjonalistów, będziesz mógł mieć pewność, że Twoja witryna posłuży do:

 • prezentacji produktów i usług firmy,

 • budowania wiarygodności i zaufania wśród potencjalnych klientów,

 • utrzymania kontaktu z klientami i budowaniu z nimi relacji,

 • generowania leadów (danych kontaktowych potencjalnego klienta) i sprzedaży dla Twojej firmy,

 • oszczędzania pieniędzy na kosztach tradycyjnej reklamy i marketingu,

 • informowania klientów o nowościach i rozwoju firmy,

 • uzyskiwania informacji zwrotnej od klientów oraz poznawania ich potrzeb i oczekiwań.

Jakie funkcje pełni firmowa strona WWW?

Wiesz już, jakie korzyści płyną z posiadania firmowej strony internetowej. Bezsprzecznie najważniejszą z nich jest fakt, że strona WWW jest wielofunkcyjna. Poniżej skupimy się na głównych funkcjach profesjonalnie wykonanej witryny.

 • funkcja sprzedażowa

Funkcja sprzedażowa strony internetowej ma kluczowe znaczenie w przekształcaniu odbiorców w klientów. Prezentując swoją ofertę w atrakcyjny i przyjazny dla użytkownika sposób, możesz podkreślić cechy i korzyści, które wyróżniają Twój produkt lub usługę na tle konkurencji. Internauci, którzy mogą dowiedzieć się więcej o ofercie firmy, są skłonniejsi do dokonania zakupu niż ci, którzy nie mają takiej możliwości. Aby zmaksymalizować potencjał sprzedaży, należy zadbać o to, aby treści na stronie internetowej były czytelne i zrozumiałe oraz zgodne z zasadami SEO – powinny zawierać w sobie słowa kluczowe, które odpowiadają na najczęstsze wyszukiwania odbiorców.

 • funkcja komunikacyjna

Funkcja komunikacyjna to możliwość pozostawania w kontakcie z potencjalnymi klientami. Można to zrobić na kilka sposobów. Na stronie powinien znajdować się formularz kontaktowy, dzięki któremu klienci będą mogli łatwo skontaktować się z firmą, zadając pytania lub zgłaszając wątpliwości. Dodatkowo można włączyć funkcję czatu, która umożliwia udzielanie porad w czasie rzeczywistym przez przedstawicieli działu obsługi klienta.

 • funkcja wizerunkowa

Strona internetowa jest często miejscem pierwszej interakcji potencjalnego klienta z firmą. W dzisiejszych czasach obecność w Internecie jest niezbędna do budowania wiarygodności i zaufania konsumentów. Dobrze zaprojektowana strona internetowa daje poczucie profesjonalizmu i kompetencji, podczas gdy niepoprawnie stworzona witryna może źle świadczyć o firmie jako całości. Dodatkowo potencjalni klienci, którzy nie mogą znaleźć strony WWW firmy, mogą być mniej skłonni do zakupu oferowanych przez nią produktów i usług.

Kto może stworzyć stronę WWW dla Twojego biznesu?

Budowa profesjonalnej witryny wymaga czasu i wiedzy z zakresu jej tworzenia. Nic dziwnego więc, że najlepsze strony internetowe zostały zaprojektowane przez specjalistów. Mają oni doświadczenie w branży i wiedzą czego potrzebują strony WWW, aby mogły odnieść sukces.

Istnieją również rozwiązania, które umożliwiają samodzielne stworzenie swojej strony internetowej, natomiast wszystkie są ograniczone pod względem funkcjonalności, ilości modułów i projektów graficznych. Takie rozwiązania to między innymi kreatory stron WWW oraz platformy oparte o system CMS (system zarządzania treścią).

Jeśli chcesz posiadać unikalną witrynę, która wyróżni się na tle konkurencji, powinieneś rozważyć wsparcie doradców internetowych WeNet. Dlaczego? Taka współpraca to gwarancja, że:

 • otrzymasz unikalną i dopasowaną do oczekiwań Twoich klientów stronę WWW,

 • pieczę nad przebiegiem prac będzie sprawował Twój dedykowany opiekun,

 • otrzymasz hosting i domenę w pakiecie,

 • Twoja witryna zostanie zabezpieczona certyfikatem SSL.

Co więcej, jeśli wejdziesz na WeNet.pl, będziesz mógł zamówić bezpłatną wycenę, która stanie się podstawą do dalszej współpracy nad projektem. Nie zwlekaj! Skorzystaj z okazji i zostań właścicielem profesjonalnej strony internetowej!

Leave a Comment