ocyszczacz powietrza do domu

Oczyszczacz powietrza to świetne urządzenie, dzięki któremu będziemy mogli zadbać o jakość naszego powietrza w mieszkaniach. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, jak powietrze z zewnątrz przenika do naszych mieszkań. Nie musimy chyba mówić, że do najczystszych ono nie należy. Pyły zawieszone w powietrzu mają wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na nasze zdrowie. Jego zakup to dobry krok, ale pojawia dość istotne pytanie dotyczące tego, gdzie go ustawić. Po więcej informacji zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze oczyszczacza powietrza?

Jest wiele aspektów, które sprawiają, że trzeba wybrać taki, a nie inny oczyszczacz powietrza. Przede wszystkim ważny jest rodzaj filtrów, który ma oczyszczać nasze powietrze. Nowoczesne oczyszczacze powinny być wyposażone w filtry HEPA, które czyszczą praktycznie 100% szkodliwych pyłów zawieszonych w przestrzeni. Często mogą być one nawet niewidzialne gołym okiem, natomiast będą mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie. Nie można zapomnieć, że mogą przez pęcherzyki płucne dostać się do naszego krwioobiegu i niszczyć organizm od środka. Pozostałymi fitrami są wodny oraz UV.

Innymi cechami, które wyróżniają oczyszczacze powietrze to sterowanie pilotem, a nawet również za pomocą smartfona i aplikacji mobilnych. Ciekawostką niech będzie to, że oczyszczacze powietrza są wyposażone w różne tryby tj. nocny oraz dzienny. Nocny jest dostosowany swoją głośnością do konkretnej godziny i dzięki temu powietrze cały czas jest oczyszczone, a w dodatku nie ma żadnego hałasu.

Istotnym czynnikiem przy wyborze oczyszczacza powinna być również jego cena. Nie oczekujmy, że za raptem 300-400 zł dostaniemy sprzęt, który skutecznie będzie walczyć z zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu. Dobrej klasy oczyszczacz kosztuje znacznie więcej. Wybierajmy te marki, które są wysoko oceniane przez klientów, by nie trafić na kiepskiej klasy produkt.

Ustawienie oczyszczacza w mieszkaniu to ważna sprawa

Kwestia ustawienia oczyszczacza jest istotna. W pierwszej kolejności zanim zakupimy produkt musimy wiedzieć, jak bardzo oczyszczacz może poradzić sobie z daną przestrzenią. Każdy z produktów ma swoją moc i sprawność filtrów, co wpływa na to, że można przefiltrować taką, a nie inną ilość powietrza. Maksymalny rozmiar pomieszczenia oraz maksymalna wydajność to dwa parametry, które powinny być dla nas bardzo ważne. Dzięki nim dowiemy się jak duże pomieszczenie można oczyścić, ale i również w jakim czasie taka praca zostanie wykonana.

Ustawienie oczyszczacza powinno być zrobione z głową, aby meble nie blokowały obiegu powietrza. W sypialni oczyszczacz najlepiej poradzi sobie pomiędzy oknem a łóżkiem. Przy tym wszystkim jednak należy pamiętać o tym, aby lekko uchylić drzwi – wpłynie to na to, że nie będzie podwyższonego stężenia dwutlenku węgla. Pod adresem https://www.i-apteka.pl/Gdzie-ustawic-oczyszczacz-powietrza-w-domu-blog-pol-1652169469.html zapoznaj się z tematem Gdzie ustawić oczyszczacz powietrza w domu? Właśnie tam będzie można dowiedzieć się jeszcze więcej o fachowych poradach o odpowiednim umieszczeniu oczyszczacza.

Nie zawsze ogromne znaczenie ma to gdzie ustawimy oczyszczacz, ale na jakiej wysokości. Eksperci mówią jasno o tym, żeby ustawiać go bezpośrednio na ziemi, ponieważ to właśnie tam skondensowane są wszelkie cząsteczki zanieczyszczeń. Jeżeli chcemy usunąć zapach po gotowaniu różnych potraw, to jak najbardziej warto umieścić go w kuchni. Nie można jednak zapomnieć o tym, że nie wolno umieszczać oczyszczacza powietrza w miejscach z dużą wilgotnością.

Leave a Comment