Garaż drewniany

Chciałbyś wybudować dom z dodatkowym garażem, jednak jest to dla ciebie inwestycja zbyt kosztochłonna? Dobrym rozwiązaniem może być w tym wypadku wiata drewniana na samochód. Taką wiatę można dostawić choćby do bryły budynku, albo też w formie wolnostojącej. Dzięki takiemu rozwiązaniu twój samochód będzie chroniony przed czynnikami atmosferycznymi, zwłaszcza przed deszczem i gradem. Niemniej jednak jest to rozwiązanie znacznie tańsze niż tradycyjny garaż. Jak zbudować taką wiatę? Czy potrzebne są do tego jakieś zezwolenia?

Wiata drewniana na samochód – zalety

Decydując się na postawienie wiaty drewnianej na samochód zyskujemy bardzo dobrą ochronę naszego samochodu przed działaniem czynników atmosferycznych. Przede wszystkim nie będziemy musieli rano odśnieżać samochód, ani również zeskrobywać szronu, czy też lodu z szyb. Warto również podkreślić pewną przewagę wiat garażowych nad garażem tradycyjnym. Oczywiście mamy tutaj na myśli korzystanie z samochodu w warunkach zimowych. Otóż samochód zaparkowany w garażu, przez całą noc postoju odmarza. Natomiast kiedy wyjedziemy rano z garażu, auto znów znajduje się w ujemnej temperaturze. Tak gwałtowne zmiany temperatury są bardzo niekorzystne dla silnika, poprzez tworzenie bardzo szkodliwych naprężeń w jego konstrukcji. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest w tym wypadku wiata, albowiem samochód zarówno w trakcie jazdy, jak i podczas postoju, przebywa w tych samych warunkach atmosferycznych.

Koszty budowy wiaty garażowej

W tym miejscu zastanówmy się, jakie koszty wiążą się z budową wiaty garażowej. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że koszt gotowej wiaty drewnianej nie są specjalnie duże. Jej podstawową wersję możemy dostać już za około 1500 zł. Natomiast droższe wersje, znacznie bardziej rozbudowane i większe, mogą kosztować do kilkunastu tysięcy złotych. Wiaty drewniane na samochód najczęściej wykonane są z litego drewna sosnowego lub też świerkowego. To drewno które jest bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Warto również zadbać o odpowiednią impregnację materiału, z którego będzie stworzona nasza wiata garażowa. Należy jej bowiem zapewnić odpowiednią ochronę przed wilgocią. Tak więc wiaty drewniane na samochód stanowią znacznie tańszą alternatywę dla garażu tradycyjnego. Dodatkowo zapewniają samochodów bardzo dobre warunki ochrony przed działaniem czynników atmosferycznych.

Leave a Comment