ciecie laserowe

Do cięcia używane są różnego rodzaju narzędzia. Wśród nich znajdują się również lasery, które poprzez skoncentrowaną wiązkę światła są w stanie przecinać różnego rodzaju materiały. Na czym polega cięcie laserem? Jakie ma ono właściwości? Kiedy jest stosowane najczęściej?

Cięcie laserem – na czym polega?

Chociaż cięcie najczęściej kojarzone jest z narzędziami jak noże, nożyce czy piły, może ono odbywać się także na inne sposoby. Wśród nich dostępne jest cięcie laserem, które wykorzystuje specjalne urządzenia emitujące laser.

Laserowe cięcie materiałów jest nowoczesną metodą obróbki, która niesie ze sobą wiele korzyści. Właśnie dlatego jest ona w wielu przypadkach bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem w porównaniu do standardowych metod cięcia.

Podczas takiej procedury laser przecina materiał bardzo szybko i dokładnie. Jest on sterowany komputerowo, dlatego cięcie może wtedy przebiegać precyzyjnie we wskazanym miejscu. Wykorzystanie komputerowego sterowania powoduje również, że technika ta cechuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Jakie materiały nadają się do cięcia laserem?

Laser pozwala na cięcie wielu typów materiałów, które dzięki takiej obróbce wyróżniają się idealną zgodnością z projektem oraz szeregiem innych korzyści.

Najczęściej wykonuje się laserowe cięcie blach. Metoda ta stosowana jest w przypadku blach różnych typów jak blachy stalowe, aluminiowe. Możliwe jest wtedy uzyskanie określonych kształtów blach oraz wycinanie w nich elementów. Atutem jest możliwość uzyskania takich efektów, które nie są możliwe do osiągnięcia przy wykorzystaniu innych metod.

Laserowo można też wycinać wiele innych materiałów, na przykład jak tkaniny. Za pomocą tej metody obróbki można wtedy uzyskać estetycznie docięte, niewymagające dodatkowej obróbki ubrania czy dodatki.

Laserowe cięcie – jakie ma zalety?

Wykorzystanie lasera jako narzędzia tnącego jest związane z wieloma korzyściami. Warto wskazać wtedy na:

  • Wysoką powtarzalność – elementy docinane są tak, że praktycznie są identyczne,

  • Precyzja – lasery cechują się precyzją, co powoduje, że za ich pomocą można wycinać także drobne, skomplikowane detale,

  • Szybkość – obróbka za pomocą laserów następuje bardzo szybko, dlatego sprawdza się ona również w seryjnej produkcji,

  • Wykończenie brzegów – laser wykańcza brzegi materiału, dlatego nie potrzebują one dodatkowej obróbki.

Gdzie zlecić cięcie laserem?

W kategorii jak cięcie laserem Śląsk – https://izotechservice.pl/ciecie-laserem-fiber/ ma wiele firm, które mogą zaoferować pełną obsługę w ramach wykonania cięć.

Więcej informacji dotyczących oferty firm prowadzących cięcie laserowe można znaleźć internecie już teraz. Po wybraniu firmy można również od razu się z nią skontaktować, aby uzgodnić szczegóły dotyczące realizacji zlecenia.

Leave a Comment