material rolety

Wzorniki są powszechnie używane w wielu branżach, aby ułatwić wybór odpowiedniego materiału. Są one stosowane także w firmach zajmujących się produkcją rolet na zamówienie.

Dlaczego warto używać wzorników rolet?

Za pomocą wzorników rolet można w łatwy i atrakcyjny sposób zaprezentować wiele materiałów przeznaczonych do wykonania rolet na zamówienie.

W firmie, która stosuje wzorniki rolet, klienci mogą znacznie prościej znaleźć dla siebie odpowiedni rodzaj materiału przeznaczonego do produkcji rolety. Wystarczy porównać dostępne propozycje i wybrać taki materiał, który będzie wyglądał atrakcyjnie w danej aranżacji i będzie wyróżniał się określonymi właściwościami, na przykład zaciemniającymi.

Wzorniki rolet ułatwiają również pracę firmom produkującym rolety. Dzięki temu, że firma korzysta ze wzorników, może ona w swojej siedzibie albo bezpośrednio u klienta bez problemów prezentować pełną paletę materiałów. Nie musi ona również gromadzić dużych zapasów magazynowych, ponieważ materiały na rolety można wtedy zamówić po wyborze przez klienta.

Warto też wskazać, że wzorniki rolet mogą być używane przez firmy prowadzące internetową obsługę klientów. W tym przypadku wzorniki mogą być przygotowywane dla nich lub wysyłane jako gotowe, by klient mógł w domu zapoznać się z dostępnymi materiałami.

Rodzaje wzorników rolet

Producenci oferujący wzorniki rolet mogą zaprezentować je klientom w wielu wariantach. Najczęściej spotykane wzorniki do materiałów na rolety to:

Wzorniki kaskadowe

Najczęściej mają formę książki albo okładki, wewnątrz której umieszcza się przycięte próbki materiałów w kaskadzie. Również mogą mieć one postać usztywnionej karty, na której naklejone są próbki. Ze względu na kaskadowe rozmieszczenie takie wzorniki rolet nie zajmują dużo miejsca.

Wzorniki w formie segregatorów

Drugim rozwiązaniem jest wybranie wzorników w formie segregatorów, często dodatkowo opatrzonych o praktyczną rączkę. Takie wzorniki rolet są proste w transporcie, dlatego są one często używane w firmach, które dojeżdżają do klientów. Próbki umieszczane są wtedy w segregatorach, na kartach.

Leave a Comment