przedszkole prywatne

Zapisanie dziecka do przedszkola to ważna decyzja dla każdego rodzica. Każdy chce, aby jego pociecha miała dobry start. Wczesna edukacja ma ogromne znaczenie, gdyż wpływa nie tylko na umiejętności dziecka, ale również na jego nastawienie do nauki. Coraz więcej rodziców zastanawia się nad zapisaniem malucha do przedszkola niepublicznego. Dlaczego warto to zrobić? Podpowiadamy.

Przedszkole niepubliczne – na czym w ogóle polega?

W założeniu przedszkola publiczne i prywatne wydają się mieć ten sam cel działania, czyli edukację i rozwój umiejętności wśród najmłodszych. Jednak placówki niepubliczne nie są prowadzone przez samorząd, tylko przez firmy bądź stowarzyszenia, natomiast nadzór nad nimi sprawuje Kurator Oświaty. Zapisanie dziecka do przedszkola prywatnego wiąże się z wieloma korzyściami, wśród których można wymienić chociażby nowoczesny i przyjazny dzieciom wystrój wnętrza. Przedszkole niepubliczne w Warszawie jest urządzone w taki sposób, aby maluchy czuły się w nim komfortowo. Sale dla dzieci są wyposażone w funkcjonalne meble i wiele zabawek.

Oprócz obowiązkowych zajęć związanych z edukacją wczesnoszkolną program nauczania w prywatnym przedszkolu  obejmuję codzienne lekcje języka angielskiego, na które kładzie się duży nacisk. Ponadto niepubliczne przedszkole w Warszawie posiada różne profile klas. Dzięki zajęciom teatralnym czy plastycznym dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania.

Dlaczego jeszcze warto zapisać dziecko do przedszkole niepublicznego?

Bogata oferta zajęć to jednak niejedyna zaleta prywatnych przedszkoli. Kolejną jest to, że zwykle są tam małe grupy, a co za tym idzie, opiekun grupy może poświęcić więcej czasu każdemu dziecku. Niewątpliwym plusem przedszkoli niepublicznych jest to, że działają one przez cały rok i nie mają przerwy wakacyjnej.

Raczej w większości przypadków takie placówki mają nowoczesne sprzęty, a także zabawki dla najmłodszych z certyfikatami bezpieczeństwa. Na sam koniec warto zaznaczyć, że niepubliczne przedszkola zatrudniają wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, a także specjalistów z innych dziedzin, którzy będą mieli pozytywny wpływ na rozwój dzieci.

Leave a Comment