Prowadząc firmę budowlaną, posiadanie odpowiedniego sprzętu jest swoistym must have. Firma budowlana pozbawiona maszyn wygląda na nieprofesjonalną. Oczywiście można wynająć sprzęt, ale jest to raczej wyjście sporadyczne. Najdogodniejszą sytuacją jest pełne dysponowanie sprzętem. Jego zakup jest kosztowny. Z pomocą przychodzi leasing. Jakie są jego największe korzyści?

Dlaczego warto wziąć leasing?

Leasing maszyn budowlanych w Szczecinie cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż przynosi znaczące korzyści przedsiębiorcom. Leasing pozwala na elastyczne dopasowanie spłat do potrzeb przedsiębiorstwa. Niskie koszty to kolejna zaleta tego rozwiązania.  Przy leasingu operacyjnym raty mogą być stosunkowo niewielkie, a do tego na rynku dostępne są oferty z zerową wpłatą wstępną. Dzięki temu maszynę budowlaną można zakupić bez wkładu własnego.

W zasadzie nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o maszyny budowlane, które można wziąć w leasing. Może on obejmować zarówno drobny sprzęt budowlany, jak i specjalistyczne maszyny, takie jak dźwigi jezdne czy walce. Nie muszą to być również maszyny, które są fabrycznie nowe. Możliwe jest leasingowanie maszyn z rynku wtórnego.

Jak wziąć leasing na maszyny budowlane?

Przede wszystkim znaleźć odpowiedniego przedstawiciela, który wyjaśni wszystkie aspekty leasingu i pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie dla danego przedsiębiorstwa. Przykładem może tu być  Batex Barbara Podlaszuk-Gorska Autoryzowany Partner Millennium Leasing. Aby wziąć leasing należy prowadzić działalność gospodarczą od co najmniej dwóch lat. W niektórych przypadkach trzeba operować wkładem własnych opiewających na około 10% wartości sprzętu. Ważne jest poprawne wypełnienie wniosku leasingowego. W większości finansowanie leasingowe jest rozpisane na 6 lat, a minimalny okres to 24 miesiące. Istnieje możliwość wzięcia leasingu bez wkładu własnego. Jednak jest to znacznie trudniejsza opcja, która wymaga, by leasingodawca poznał przedsiębiorcę.

Leave a Comment