W kuchni płytki ceramiczne układane są głównie na podłogach i dodatkowo jako pas nad blatem. Jak wybrać odpowiednie płytki ceramiczne do kuchni? Poznaj najmodniejsze warianty i sprawdź porady, które będą pomocne w znalezieniu odpowiednich wzorów!

Jak dobrać płytki ceramiczne do kuchni?

Gdy zamierzamy ułożyć płytki w kuchni, warto wcześniej zastanowić się nad paroma kwestiami.

Przede wszystkim trzeba będzie dobrać odpowiednie płytki do aranżacji wnętrza, więc duże znaczenie ma ich stylistyka. Również trzeba będzie uwzględnić wymiary płytek, ponieważ one również będą wpływały na to, jak wnętrze będzie się prezentować.

Oczywiście, duże znaczenie ma też jakość, dlatego wtedy, gdy chcemy, by kuchnia wyglądała efektownie na długi czas, warto wybrać do niej płytki, które będą cechowały się trwałością i wytrzymałością, czyli będą pochodziły od rekomendowanego, zaufanego producenta.

Płytki ceramiczne a styl aranżacji kuchni

Dobór odpowiednich płytek ceramicznych powinien przede wszystkim uwzględniać styl, w jakim wykonana jest kuchnia. Może być ona wykończona w stylu nowoczesnym, boho, skandynawskim, glamour czy loft, a każdy z nich będzie prezentować się dobrze z innymi typami płytek.

We wnętrzach w stylu eleganckim, na przykład glamour czy nowoczesnym często stosowane są błyszczące płytki ceramiczne na podłogę, które dają efekt lustra. Z kolei we wnętrzach loft popularne są płytki imitujące kamień. Z kolei w aranżacjach boho można pokusić się o zastosowanie płytek imitujących drewno, by nadąć wnętrzu naturalny charakter.

Z kolei jako płytki ścienne, które montowane są przy blatach, bardzo chętnie kupowane są płytki w formie cegiełek, a także płytki o niestandardowych formatach, na przykład płytki heksagony, płytki w kształcie rombów, łuski, które pozwalają stworzyć na ścianie niebanalną mozaikę. Nadal chętnie kupowane są też płytki marokańskie, orientalne, które przyciągają uwagę niezwykłymi detalami w wielu kolorach.

Gdy chcesz zamówić takie płytki Rybnik Cermar 2 zaprasza do salonów, gdzie można znaleźć je w wielu ciekawych wariantach.

Jak dobrać wielkość płytek do kuchni?

Dobierając płytki kuchenne, warto też zwrócić uwagę na ich wymiary. Jakie kafelki są obecnie najpopularniejsze?

Dzisiaj najczęściej kupowane są płytki drobne, mozaikowe, ale również płytki o dużych formatach. Te większe, zwłaszcza z rektyfikowanymi brzegami pozwalają na stworzenie atrakcyjnego efektu wizualnego.

Jeszcze więcej pomysłów na wykończenie łazienki płytkami ceramicznymi można znaleźć już teraz w internecie.

Leave a Comment