elektroniczna platnosc

Szybki rozwój rynku e-commerce sprawił, że konieczne stało się stworzenie możliwości, które pozwalałaby na równie szybkie płatności za zakupy. Obecnie kupując online, masz możliwość skorzystania z wielu opcji. Wybierz tę, która najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom!

Co to jest płatność elektroniczna?

Płatność elektroniczna to nic innego jak transakcje, które wykonywane są za pomocą internetu. Obecnie przekrój sposobów ich wykonywania jest ogromny. Możesz wybierać spośród prostych przelewów elektronicznych, płatności za pomocą telefonu lub karty kredytowej, bądź też skorzystać z możliwości płatności odroczonej.

Dzięki elektronicznym transakcjom opłacisz nie tylko swoje zakupy, ale też m.in. comiesięczne rachunki. Wiele firm, które dostarczają różne produkty czy usługi, oferuje również możliwość zapłaty online. Bez problemu wykonasz w ten sposób przykładowo przelew za abonament telefoniczny czy też opłatę za domowe media.

Formy płatności elektronicznej

Nie bez powodu płatności elektroniczne należą do tych najczęściej wybieranych przez kupujących. Niezależnie od wybranej formy zapłaty za zakupy płatnicy mają pewność, że sprzedawca otrzyma pieniądze dosłownie w kilka chwil, a zamówiony towar zostanie dostarczony najszybciej, jak tylko to możliwe. Więcej informacji o zakupach e-commerce znajdziesz na https://webgenius.pl/.

Jedną z najczęściej wybieranych form płatności jest zintegrowany system płatności elektronicznych. Do najpopularniejszych w Polsce firm oferujących tego typu usługi należą Przelewy24, PayU czy Tpay. Umożliwiają one płatność za pomocą szybkich przelewów pay-by-link, które są księgowane na koncie sprzedawcy po dosłownie minucie od potwierdzenia transakcji. W ich ofercie jest wiele banków, więc z pewnością znajdziesz tam także Twój.

Płatności przy pomocy kodu BLIK są formą zapłaty, która największą popularnością cieszy się wśród młodych osób. Aby z niej skorzystać, wystarczy wykorzystać możliwość generowania tych sześciocyfrowych kodów w aplikacji bankowej. Często wpisuje je się bezpośrednio na stronie sklepu. Zdarza się też, że możliwość zapłaty za pomocą blika pojawia się dopiero po wejściu na stronę systemu płatności elektronicznych.

Kolejną formą, która zyskuje coraz większe grono zwolenników, jest płatność przy pomocy aplikacji Google Pay czy też Apple Pay. Jest ona bardzo przydatna w szczególności wtedy, gdy zakupy wykonujemy za pomocą smartfonu. Robi się to tak samo, jak w przypadku płatności w sklepach stacjonarnych, czyli poprzez kod PIN, odcisk palca lub funkcję rozpoznawania twarzy właściciela urządzenia.

Coraz większą popularność zyskują też płatności odroczone: najpopularniejsze na tym polu są m.in. PayPo, Klarna czy Twisto. Dają one możliwość zapłaty za zakupy w późniejszym terminie (zazwyczaj jest to 30 bądź 45 dni), a także rozłożenia płatności na kilka mniejszych rat.

Nie warto jednak zapominać o możliwości płatności elektronicznych, które wciąż są powszechne, jednak używane coraz rzadziej. Należą do nich przelewy elektroniczne wykonywane bezpośrednio na stronie banku (lub z poziomu aplikacji bankowej) czy też płatności za zakupy online kartą kredytową.

Czy płatności elektroniczne są bezpieczne? Zdecydowanie tak. Większość sklepów internetowych oraz systemów płatności posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w internecie, nie musisz się więc bać o pieniądze na swoim koncie!

Leave a Comment