wlasciwosci olejkow eterycznych

Olejki eteryczne to wiele ciekawych wyciągów, które nieraz z pewnością były kupowane przez każdego klienta sklepu zielarskiego lub spożywczego. Należy jednak wiedzieć, że ich zastosowanie nie kończy się tylko na nadaniu zapachu wnętrzu. Jakie mają właściwości?

Olejki eteryczne – co takiego oferują człowiekowi?

Olejki eteryczne to wiele ciekawych wyciągów z roślin, które są w pełni naturalne. Otrzymuje się je za pomocą mechanicznego rozdrobnienia i przepuszczenia przez prasę. Czysty olej jest bardzo skondensowany i intensywny, co można wykorzystać na wiele sposobów.

Naturalne olejki eteryczne będą miały ciekawe właściwości zdrowotne, jednak należy skupić się na konkretnym rodzaju. W zależności od rośliny będą to zupełnie inne możliwości poprawy zdrowia. Na ogół jednak olejki relaksują, co udowodnione jest naukowo.

Najczęściej wykorzystuje się to do produkcji świec. Na zapachu jednak się nie kończy. Wiele olejków ma również właściwości przeciwbólowe, antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Doskonale pobudzają krążenie, bez konieczności ich spożywania.

Olejki eteryczne – jak je stosować?

Jest niewiele olejków, które człowiek może spożywać. Najczęściej są one używane do inhalacji. Nie trzeba mieć jednak profesjonalnego sprzętu, aby móc ją przeprowadzić. Do tego sprawdzi się tradycyjny kominek lub miska z gorącą wodą, z dodatkiem kilku kropel olejku.

Olejki można stosować również do kąpieli, co nada wodzie charakterystycznego zapachu. Najczęściej stosuje się wtedy mentolowe zapachy, takie jak eukaliptus, sosna oraz herbata. Można również dzięki nim zachować higienę domu, dodając kilka kropel do mydła lub do wiadra z wodą do mycia podłóg.

Olejki można również stosować na skórę, wykonując masaże. Doskonale oczyszczają one skórę i nadają poślizgu, co dodaje przyjemności z każdym pociągnięciem ręki. Jednocześnie odkażają skórę i pomagają jej pozbyć się trądziku.

Olejki eteryczne to wiele ciekawych właściwości, z których może skorzystać każdy.

Leave a Comment