olej opalowy

Ogrzewanie domów lub firm z wykorzystaniem oleju opałowego cieszy się bardzo dużą popularnością. Zanim zdecydujemy się na jego zakup, warto zapoznać się z charakterystyką tego paliwa. Czym jest olej opałowy, jakie są jego rodzaje i gdzie są wykorzystywane? Odpowiadamy.

Czym jest olej opałowy?

Olej opałowy jest to paliwo grzewcze pozyskiwane z procesu destylacji ropy naftowej. Ze względu na swoją kaloryczność charakteryzuje się ono dużą wydajnością. Ten rodzaj oleju wykorzystywany jest zarówno przez osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Kotły na olej opały cieszą się dużą popularnością ze względu na wygodę, ponieważ nie wymagają częstej obsługi urządzenia. Nie ma tutaj potrzeby cyklicznego dokładania paliwa lub usuwania zanieczyszczeń.

Olej opałowy możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje: lekki, średni oraz ciężki. Podział ten opiera się na składzie, gęstości oraz właściwościach poszczególnych typów. Duże znaczenie w przypadku oleju opałowego ma temperatura, gdyż to od niej w dużym stopniu zależy skład i konsystencja substancji. Osoby z Łodzi lub okolic zgłaszające zapotrzebowanie na olej opałowy zachęcamy do kliknięcia we frazę olej opałowy hurt w Łodzi.

Gdzie wykorzystywany jest olej opałowy?

Sposób wykorzystania oleju opałowego zależy głównie od jego rodzaju. Olej opałowy lekki znajduje swoje główne zastosowanie w przydomowych kotłowniach oraz małych firmach i instytucjach. Spotkać go możemy także w kotłowniach należących do spółdzielni mieszkaniowych, które to nie posiadają dostępu do gazu ziemnego. Olej opałowy średni możemy spotkać pod nazwą C-1. Gdzie jest wykorzystywany?

Jest on popularnym rozwiązaniem do kotłów centralnego ogrzewania oraz kotłów parowych lub przemysłowych. Znajduje on swoje zastosowanie również w przypadku pieców przeznaczonych do celów technologicznych. Ogrzewane nim są także duże zakłady przemysłowe. Podobne zastosowanie ma olej opałowy ciężki. Osoby zainteresowane dostawą oleju opałowego zachęcamy do skorzystania z usług firmy handlowo-usługowej Kwiatkowski. Jest to pewny dostawca paliw w Łódzkim.

Leave a Comment