endokrynologia

Endokrynolog jest specjalistą od gruczołów wydzielania wewnętrznego. Mowa zarówno o chorobach spowodowanych zaburzeniami w działaniu tychże gruczołów, ale także hormonami przez gruczoły te produkowane. Czym się jeszcze ten lekarz zajmuje? Z jakimi objawami należy go odwiedzić? W czym pomoże? Warto znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania. 

Endokrynolog – jakie objawy mogą się okazać naprawdę podejrzane?

Endokrynolog w Żywcu jest lekarzem, do którego należy trafić z jasno określonymi problemami. Jednak warto wiedzieć, że to dopiero endokrynolog bada pacjenta i stawia diagnozę. Absolutnie niczego nie należy czytać w sieci, ponieważ od tych wszystkich informacji może nas jedynie rozboleć głowa. Coś w tym jest. Zatem, jakie objawy mogą się okazać niepokojące?

Na pewno są to: obfity trądzik, zbyt wysokie libido, zbyt niskie libido, nadmierna senność, duża pobudliwość, nadmierne owłosienie, obfity trądzik, wypadanie włosów, uderzenia gorąca, obrzęki stóp i nóg, bóle głowy, zaburzenia w miesiączkowaniu, krwawienie z rodnych dróg, czy też bolące piersi. Oczywiście objawy te można łączyć z innymi możliwymi chorobami, ale raczej wizyta u endokrynologa okaże się dobrym pomysłem.

Czy endokrynolog wymaga skierowania?

Endokrynolog Żywiec to tak naprawdę lekarz specjalista. Chyba każda osoba wie, że aby skorzystać z pomocy lekarzy specjalistów trzeba mieć odpowiednie skierowanie. Skierowanie zawsze wypisuje lekarz rodzinny. Należy zatem w pierwszej kolejności się do niego zwrócić, a dopiero później można ze skierowaniem zapisywać się na wizytę do lekarzy specjalistów. Przykładem jest także hematolog dziecięcy w Żywcu.

Trzeba się liczyć z tym, że do lekarza specjalisty oczekuje się dosyć długo na termin wizyty. Gdy objawy są rzeczywiście niepokojące, to tak naprawdę można się udać na wizytę prywatną.

Wiadomo, że taka opcja jest kosztowna, ale otrzyma się pomoc niezwłocznie. Każdy chyba w takich sytuacjach nie patrzy na pieniądze.

Leave a Comment