drewniana elewacja

Nietrudno zauważyć, że spora część z nas decyduje się na wykonanie elewacji drewnianej. Taki krok może zostać podyktowany różnymi czynnikami. Niemniej na pewno trzeba mieć świadomość tego, że walory estetyczne to jedna z większych zalet elewacji drewnianej.

O czym należy pamiętać przy wyborze elewacji drewnianej?

Zostawmy jednak powody i skupmy się na wykonaniu – czas na zajęcie się montowaniem elewacji. Co w takiej sytuacji jest istotne?

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że montaż elewacji drewnianej w Kluczborku zależny jest od wielu czynników. Pod uwagę należy wziąć choćby rodzaj materiału i grubość. Rodzajów materiału nie ma wiele – do wyboru jest wełna mineralna i styropian. Grubość powinna wynosić minimum 12 cm.

Montowanie elewacji drewnianej z wełny mineralnej zaczyna się od zamontowania legarów głównych. Później należy zająć się montowaniem kontrlegarów. Przestrzeń pomiędzy poszczególnymi warstwami powinno się wypełnić wełną. Dalej potrzebna jest folia wiatroizolacyjna. Potem zostaje już tylko montaż łat dylatacyjnych i mocowanie desek elewacyjnych.

Przy wykorzystaniu styropianu wszystko zaczyna się od położenia siatki i zatarcia jej klejem. Dalej podbudowa, czyli wykorzystanie łat dylatacyjnych. Montaż odbywa się dzięki kołkom rozporowym. Montaż desek elewacyjnych odbywa się po prawidłowym zamontowaniu i wypionowaniu konstrukcji. Poza tym deski powinno się zaimpregnować. Deski mocowane są w sposób widoczny lub niewidoczny (wszystko zależy od profilu).

Montowanie elewacji drewnianej – potrzeba fachowego wsparcia?

Warto też zastanowić się nad tym, czy docieplanie domu w Kluczborku to zadanie, które może zostać wykonane bez profesjonalnej pomocy. Ograniczenia finansowe są zrozumiałe, ale niektórzy z nas nie w stanie zadbać o prawidłowy przebieg niezbędnych prac.

Dość powiedzieć, że na etapie prac ociepleniowych może dochodzić choćby do braku przygotowania podłoża, braku przerw technologicznych czy pojawienia się nieodpowiednich zabezpieczeń przed czynnikami zewnętrznymi.

Leave a Comment