Aranżacja balkonu w bloku

Jesteś właścicielem niewielkiego mieszkania z balkonem w bloku? Doskonale wiemy, że sens powiedz spędzać Ci kwestia odpowiedniego urządzenia swojego lokum. Małe przestrzenie są dość trudne do odpowiedniej aranżacji. To samo tyczy się również balkonów. Mały balkon bardzo trudno jest odpowiednio zaprojektować i wyznaczyć w nim kilka stref. Niemniej jednak warto spróbować to zrobić, albowiem w innym wypadku balkon w stanie się po prostu magazynem niepotrzebnych rzeczy i nie będzie spełnią swojej właściwej funkcji.

Jak urządzić mały balkon w bloku?

Przede wszystkim dobrym rozwiązaniem jest stworzenie na naszym balkonie niewielkiego ogrodu. Po prostu możemy na tej naszej małej powierzchni posadzić rośliny w donicach. Dobrym rozwiązaniem są choćby kwiaty, na przykład pelargonie lub też fuksje. Warto pamiętać, że balkon, który znajduje się od strony południowej, jest wystawiony na działanie promieni słonecznych. Wówczas warto pomyśleć choćby o macie bambusowej. Dzięki temu będziemy mogli regulować dopływ promieni słonecznych do balkonu. Warto również pamiętać, że pewne zagrożenie dla roślin i mebli naszym balkonie będą stanowiły również deszcze i silne wiatry. Dlatego warto zadbać o odpowiednią zabudowę naszego balkonu. Często stosuje się zabudowy szklane, jednak coraz popularniejsze są również różnego rodzaju rolety. Warto również zwrócić uwagę na to gdzie mieszkamy. Jeśli bowiem nasz balkon usytuowany jest przy dość ruchliwej ulicy, to wówczas jesteśmy narażeni na spaliny, hałas i pył. Wydaje się, że wówczas całkowite zabudowanie balkonu jest najlepszą opcją.

Jakie meble na balkon?

Oczywiście oprócz roślin warto również naszym balkonie znaleźć miejsce dla podstawowych mebli, dzięki którym będzie można w przyjemny sposób spędzać na nim czas. Dlatego też warto ustawić na balkonie meble funkcjonalne. Najlepiej żeby były to meble składane. Dysponując małą powierzchnię musimy mieć meble, które w każdej chwili po prostu będzie można złożyć. Dlatego też warto zakupić składany stół, a także komplet składanych krzeseł. Możemy oczywiście kupić meble drewniane, które dodadzą przestrzeni osobliwego uroku, ale też meble metalowe. Ciekawą opcją jest takie zaaranżowanie balkonu, aby stanowił on swego rodzaju przedłużenie salonu. Wówczas warto tak dobrać meble balkonowe, aby pasowały do ogólnego wystroju jakie mamy w naszym salonie.

Leave a Comment