urzadzanie mieszkania

Chyba każdy z nas chciałby się cieszyć pięknie urządzonym mieszkaniem. Jednocześnie często nie mamy środków finansowych na zakup modnych, drogich mebli. Czy możliwe jest urządzenie mieszkania niskim nakładem kosztów? Okazuje się, że tak. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych porad.

Nie kupuj rzeczy, które nie są ci potrzebne

Najgorsze co możemy zrobić to kupowanie do mieszkania mebli i akcesoriów bez żadnego planu. Zdarza się, że sięgamy po dany przedmiot, gdyż podoba nam się jego wygląd na półce sklepowej. Natomiast przyniesieniu do domu zdajemy sobie sprawę, że wizualnie nie pasuje on do naszego mieszkania.

Żeby stworzyć atrakcyjne wnętrze, musimy zacząć planować. Warto zdecydować czy bardziej podoba się nam styl minimalistyczny czy klasyczny. Dobrym pomysłem jest wyszukanie w internecie zdjęć pomieszczeń, które najbardziej nam odpowiadają – będą one inspiracją do urządzenia naszego własnego mieszkania.

Wykorzystajmy stare meble

Ceny nowych, wysokojakościowych mebli są bardzo wysokie. Nie musimy ich jednak kupować, żeby stworzyć atrakcyjne wnętrza. Do tego celu wykorzystamy stare meble, którym nadamy nowe życie. Dobrym pomysłem jest ich odmalowanie. Zajmie nam to niewiele czasu, a efekt, który osiągniemy będzie piorunujący.

Zmieńmy kolory ścian

Szybkim i dość tanim sposobem na całkowitą odmianę mieszkania jest zmiana koloru ścian. Możemy pomalować je farbą lub położyć na nich tapetę (ewentualnie fototapetę). Na początek warto jest pomalować jedną ścianę – być może taki efekt spodoba się nam bardziej.

Kupujmy akcesoria z gazetkami promocyjnymi

Akcesoria do domu można kupić w wielu sklepach. Ich ceny mogą się mocno różnić. Jeżeli zależy nam, żeby zapłacić jak najmniej, róbmy zakupy z gazetkami promocyjnymi np Leroy Merlin. Pamiętajmy jedynie o tym, że gdy akcesoria lub meble przedstawione w gazetce promocyjnej są bardzo atrakcyjne, dużo osób będzie chciało je kupić. W takiej sytuacji należy w dniu promocji udać się do sklepu wcześnie rano (wówczas wybór asortymentu będzie największy).

Postawmy na dobrą organizację

Zdarza się, że mieszkanie wygląda źle, gdyż jest po prostu zagracone. Pomieszczenie, w którym znajduje się dużo drobnych przedmiotów wydaje się także optycznie mniejsze. Jeżeli chcemy uniknąć takiego efektu, postawmy na organizację. Drobne przedmioty możemy umieścić w kartonowych pudełkach i organizerach. Specjaliści od aranżacji wnętrz radzą, żeby w eleganckich mieszkaniach eksponować jedynie książki i ozdoby. Wszystkie inne przedmioty powinny być ukryte.

Zainwestujmy w używane meble i akcesoria

Jeżeli nie mamy środków na zakup nowych mebli i akcesoriów – nic straconego. Wiele ciekawych przedmiotów można znaleźć na pchlich targach i w antykwariatach. W niektórych miastach targi staroci odbywają się cyklicznie – koniecznie dowiedzmy się o nich więcej.

Osoby, które nie mają ochoty na zakupy stacjonarne mogą śledzić aukcje internetowe z używanymi akcesoriami domowymi i meblami. Część sprzedawców jest w stanie oddać niepotrzebne przedmioty za darmo.

Leave a Comment