Wykładziny biurowe to obecnie najczęściej stosowany rodzaj podłoża w pomieszczeniach należących zarówno do małych firm, jak i dużych korporacji. Są łatwe w utrzymaniu czystości oraz charakteryzują się niezwykłą odpornością na uszkodzenia. Czym jeszcze wyróżniają się funkcjonalne wykładziny do biura? Podpowiadamy.

Wykładzina biurowa z doskonałą izolacją akustyczną

Markowe wykładziny biurowe są zaprojektowane w taki sposób, aby efektywnie pochłaniać uciążliwy hałas. Ich struktura przypomina dobrej jakości panele akustyczne. Dzięki temu najlepsze modele wykładzin potrafią pochłonąć nawet do 50 proc. więcej niepożądanych dźwięków otoczenia niż klasyczna, twarda podłoga. Jest to niezwykle istotne, aby zachować wysoką produktywność pracowników oraz kompleksowo zadbać o ich komfort.

Wykładzina biurowa o wysokiej estetyce

Funkcjonalna wykładzina biurowa powinna wyróżniać się także niebanalną estetyką wykonania. Przy zakupie warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby jej kolorystyka oraz styl wpasowywały się do aranżacji konkretnego pomieszczenia biurowego. Od wielu lat uniwersalnym wyborem są jednobarwne modele, najczęściej w różnych skalach szarości. Zastosowanie ciemniejszych barw pozwala łatwiej utrzymać wykładzinę w czystości.

Do nowoczesnych wnętrz wyjątkową ozdobą może być model wyposażony w unikatowe geometryczne wzory. Różnokolorowe zdobienia pozwolą ożywić nieco wnętrze i przełamią rutynę dnia codziennego. Natomiast coraz bardziej popularnym wyborem stają się wykładziny, które można kupić w formie płytek. Układając je w przemyślany sposób bardzo łatwo stworzyć i uzyskać ciekawy efekt estetyczny.

Funkcjonalna wykładzina biurowa z wysokiej jakości materiałów

Kupując wykładziny biurowe najczęściej można spotkać się z tymi wykonanymi z włókien polipropylenu lub poliamidu. Oba te materiały są bardzo wytrzymałe i niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Łatwo jest je także utrzymać w czystości. Pozwala to tym samym na długą eksploatację bez znaczącego uszczerbku na ich technicznej, jak i wizualnej jakości.

Jeśli zależy nam na najwyższej jakości to warto wybrać wykładzinę poliamidową. Jest ona bardzo sprężysta i elastyczna, świetnie tłumi hałas, nie odkształca się oraz jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza te z krótkim włosiem. W takim przypadku jednak warto upewnić się, że kupujemy wykładzinę charakteryzującą się dużą gramaturą. Im wyższy jest ten parametr tym bardziej jest ona wytrzymała i odporna na uszkodzenia.

Leave a Comment