meble hotelowe

Wyposażenie niektórych pokoi w hotelach lub pomieszczeń restauracyjnych prezentuje się bardzo elegancko. Dobór mebli do takich pokoi pozwala stworzyć tam warunki przypominające domowe. Często nie są to jednak takie same meble – kupuje się je w określonym celu, zakładając regularne wymiany i przestawianie.

Czym charakteryzują się meble hotelowe?

W hotelach korzysta się z mebli łatwych do wymienienia lub przesunięcia – częściej niż w domu wykonywane są remonty oraz zmiany aranżacji. Oznacza to, że meble hotelowe są lżejsze i mogą stanowić raczej imitację niż oryginał, jeśli utrzymane są w konkretnym stylu. Dzięki temu są tańsze i ich niezbędna wymiana nie stanowi tak dużego wydatku.

Warto też zwrócić uwagę na użyteczność. Meble hotelowe trzeba często myć, czyścić a także poddawać dezynfekcji. Byłoby to bardzo trudne w przypadku mebli wyposażonych w dużą ilość schowków oraz wstawki materiałowe, tapicerkę. Unika się wyboru takich rozwiązań. Meble powinny też być łatwe do demontażu (w miarę możliwości składane).

Czym powinny cechować się meble restauracyjne?

Jeśli chodzi o meble restauracyjne, tutaj również ważne są konkretne cechy. Lekkość i brak trudnych do czyszczenia powierzchni są zdecydowanie najbardziej istotne. W restauracji wykonuje się regularnie dokładną konserwację wszystkich elementów wyposażenia. Im łatwiej to zrobić, tym lepsze są warunki higieniczne w lokalu.

W niektórych restauracjach dobiera się meble odpowiednie do przyjętej aranżacji. W takim przypadku ważne jest konsekwentne zestawienie wszystkich dodatków. Korzysta się z całych kompletów, ale dużo bardziej rozbudowanych niż te domowe. Mogą składać się z kilkunastu stolików i kilkudziesięciu krzeseł.

Meble do restauracji czy hotelu – jak je wybrać?

Wybór umeblowania do domu jest często podyktowany względami estetycznymi. W hotelu i restauracji jest to również ważne, ale trzeba też myśleć o tym, jak sprawdzą się w kwestii praktycznej. Za pomocą odpowiednio dobranych mebli restauracja może nabrać konkretnego stylu. Da się optycznie powiększyć pomieszczenie lub je szybko odmienić.

Podsumowując, wybór mebli do hotelu czy restauracji jest dużo bardziej znaczący niż umeblowania do domu. Muszą być łatwe do czyszczenia i ewentualnego przestawiania, żeby obsługa nie miała dodatkowej pracy.

Leave a Comment