pomoc drogowa

Często w trasie, szczególnie tej dłuższej, zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Co więc zrobić, kiedy spotka Cię takie nieprzyjemne zdarzenia, jak awaria? Najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie pomocy drogowej. W jakich sytuacjach warto ją wezwać? Podpowiadamy.

W jakich sytuacjach pomoc drogowa jest absolutnie niezbędna?

W niektórych sytuacjach na drodze, szczególnie na autostradzie lub drogach szybkiego ruchu jest wręcz niezbędna. Koniecznie należy ją wezwać chociażby w przypadku awarii samochodu. Jeśli więc odczuwasz problemy ze skrzynią biegów, opona w Twoim samochodzie pękła, na desce rozdzielczej pojawiła się świecąca na czerwono kontrolka, akumulator się rozładował lub pojawiły się problemy z zawieszeniem, to koniecznie zatrzymaj się i zadzwoń Auto Pomoc w Opolu.

Z pomocy drogowej możesz także skorzystać w momencie, kiedy zabraknie Ci paliwa w baku. Jest ona nieoceniona także w przypadku kolizji i wypadków na drodze. Pomoc drogowa udzieli niezbędnego wsparcia i dotrze na miejsce błyskawicznie, od razu po telefonie do dyspozytora i zgłoszeniu sytuacji. Dzięki temu nie musisz martwić się naprawą usterki i niezbędnymi formalnościami. Co jednak zrobić, kiedy taka przykra sytuacja będzie miała miejsce w nocy? Pomoc drogowa w Opolu z pewnością Ci pomoże.

O czym należy pamiętać, dzwoniąc po pomoc drogową?

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać w momencie wzywania pomocy drogowej na miejsce zdarzenia. Przede wszystkim zabezpiecz odpowiednio teren. Koniecznie postaw trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości – na autostradzie i drodze ekspresowej jest to 100 metrów od samochodu, poza terenem zabudowanym od 30 do 50 metrów, a w terenie zabudowanym nie dalej niż jeden 1 metr. Nie zapomnij także o włączeniu świateł awaryjnych. Jest to konieczne, nawet jeśli udało Ci się zjechać na pobocze. Dzięki temu uprzedzisz innych kierowców. Jeśli już zabezpieczysz odpowiednio miejsce zdarzenia i nałożysz na siebie kamizelkę ochronną, zadzwoń po pomoc i poczekaj na wsparcie.

Leave a Comment