zakynthos jako popularny kierunek

Zakynthos to jedna z najpiękniejszych greckich wysp, która od pewnego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów pochodzących nie tylko z Polski, ale również z innych regionów świata. Przyciąga ich nie tylko słynną Zatoką Wraku, ale również pięknymi plażami, niezwykłymi krajobrazami i szeregiem atrakcji, które dostosowane są zarówno do potrzeb dorosłych, jak i dzieci. Dlaczego warto wybrać się na Zakynthos i z jakiego powodu kierunek ten jest tak popularny? Podpowiadamy.

Kiedy warto jechać na Zakynthos?

Zakynthos to popularny kierunek wakacyjny ze względu na piękne krajobrazy i doskonałą pogodę, która utrzymuje się tutaj niemal przez cały rok. Kierunek ten jest szczególnie jednak polecany na sezon od kwietnia do października, ponieważ wówczas temperatury tutaj nie spadają poniżej 20 stopni. W kwietniu warto zwiedzać tę wyspę i aktywnie na niej wypoczywać. Z kolei od maja do października można już swobodnie kąpać się w morzu, ponieważ wówczas temperatura osiąga około 24 stopnie. Najczęściej jednak wakacje na Zakynthos na przykład na stronie: https://www.traveligo.pl/ rezerwowane są w lipcu i sierpniu, kiedy średnie temperatury w ciągu dnia na tej wyspie wynoszą 29-30 stopni. W nocy z kolei nie spadają poniżej 22 stopni. Woda ma zaś około 28 stopni. Najniższe temperatury na wyspie panują w styczniu i wynoszą wówczas 13 stopni.

Popularne atrakcje na Zakynthos

Swoją popularność Zakynthos zawdzięcza pięknym krajobrazom i licznym atrakcją, z których turyści chętnie korzystają. Chcąc spędzić swoje wakacje w Grecji, właśnie na Zakynthos, warto zobaczyć najbardziej charakterystyczny punkt tej wyspy, czyli Zatokę Wraku z 300-metrowymi jasnymi, klifami, piękną plażą i turkusową wodą. Spore wrażenie robi także Przylądek Skinari, a także rejs do błękitnych grot. Zakynthos jest pełne również pięknych plaż, zielonych otoczek i tajemniczych jaskiń. Niezapomniane zachody słońca warto podziwiać z klifów Keri. To więc świetne miejsce zwłaszcza dla miłośników beztroskiego wypoczynku na pięknych plażach. Symbolem wyspy są jednak także żółwie Caretta Caretta, które składają na tutejszych plażach jaja.

Zobacz także: https://lifestyle.net.pl/dlaczego-warto-odwiedzic-wlochy/

Dla kogo Zakynthos będzie dobrym kierunkiem wakacyjnym?

Popularność Zakynthos wzięła się przede wszystkim z tego, iż na tej wyspie każdy znajdzie dla siebie atrakcje. Z tego powodu znajduje się tutaj wiele rodzinnych kurortów, jak i rozrywkowych miejscowości, gdzie kwitnie życie nocne. Wakacje na Zakynthos to więc doskonała propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, par, jak i osób podróżujących samotnie. To idealny kierunek nie tylko dla miłośników wypoczynku na plaży, którzy chcą podziwiać piękny złocisty piasek i lazurową wodę, ale także osób, które chcą zażywać kąpieli w ciepłej wodzie. To idealna destynacja również dla fanów sportów wodnych, a także nurkowania. Jednak również miłośnicy zwiedzania i bardziej aktywnego wypoczynku też znajdą na Zakynthos wiele atrakcji. Na wyspie znajdziemy także prawdziwe architektoniczne perełki. Dlatego będą one z pewnością gratką dla miłośników historii. Zakynthos to różnorodna wyspa, która oferuje szereg atrakcji dla osób o różnych preferencjach.

Leave a Comment