wycena nieruchomosci

Wycena nieruchomości pod hipotekę to bardzo ważny punkt ubiegania się o tego typu kredyt. Jak jednak taki proces wygląda zza kulis?

Wycena nieruchomości pod hipotekę – dlaczego jest tak istotna?

W przypadku kupowania mieszkania lub budowy domu, w wielu przypadkach konieczne będzie znalezienie formy finansowania, która sprawi, że nie będziemy musieli jednorazowo płacić całej kwoty – znacznej większości z nas najzwyczajniej w świecie na to nie stać. To właśnie w takich sytuacjach rozwiązaniem może być kredyt hipoteczny – specjalny typ zobowiązania, który po analizie kredytowej osoby ubiegającej się o taką usługę obiera daną nieruchomość jako zabezpieczenie kredytu. By jednak sprawdzić, czy dana prośba o kredyt hipoteczny jest w ogóle słuszna, konieczna jest rzetelna wycena nieruchomości pod hipotekę. Dzięki temu bank będzie w stanie poznać realny operat szacunkowy, to znaczy wartość danej nieruchomości (nie mylić z ceną), co będzie jedną z podstaw do przyznania kredytu hipotecznego.

Jak przeprowadzana jest wycena nieruchomości pod hipotekę?

W zależności do banku, jesteśmy w stanie znaleźć dwie drogi wykonania wyceny nieruchomości pod kredyt hipoteczny. Niektóre instytucje bankowe wymagają na przykład, by określenie wartości nieruchomości w Zamościu było wykonywane przez skierowanego przez nie rzeczoznawcę. Nierzadkie są jednak sytuacje, w których to klient ma wolną rękę w znalezieniu osoby, która będzie miała kompetencje do przeprowadzenia tego typu wyceny. Operat wyliczany jest na podstawie wielu czynników, takich jak stan mieszkania, rodzaj nieruchomości, a także jej lokalizację, która odgrywa rzecz jasna gigantyczną rolę w wyliczaniu wartości danej nieruchomości.

W poszukiwaniu specjalistów od wyceny nieruchomości pod hipotekę

Szukasz odpowiedniego rzeczoznawcy, który pomoże ci z wyceną nieruchomości pod kredyt hipoteczny? Warto przejrzeć Internet w poszukiwaniu ciekawych ofert od osób, które specjalizują się właśnie w tego typu działaniach.

Leave a Comment