Kominek to marzenie wielu posiadaczy domków jednorodzinnych. Nie ma nic bardziej nastrojowego niż siedzenie przy kominku, z książka w ręku i lampka dobrego wina. Alternatywą dla  kominka otwartego są wkłady kominkowego. Pozwala nie tylko na wytworzenie przytulnej atmosfery, ale również na skuteczne ogrzewanie domów. Czym wyróżniają się wkłady kominkowe i jakie są ich rodzaje?

Czym jest wkład kominkowy?

Kominki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Są budowane często w celach estetycznych, ale także po to by dogrzewać domy. Pozwalają na zwiększenie komfortu cieplnego w jednym pomieszczeniu lub w całym domu. Alternatywą dla kominków otwartych są wkłady kominkowe w Suwałkach. Wkład kominkowy to konstrukcja, która wykonana jest ze stali lub żeliwa. Służy jako zamknięte palenisko, które jest wyposażone w otwierane drzwiczki z szybą. Szyba jest odporna na wysokie temperatury. Wkład kominkowy jest bezpośrednio podłączony do komina, za pomocą którego spaliny dostają się na zewnątrz. Wkład kominkowy pozwala na zabudowanie kominka poprzez użycie płyt, klinkieru czy kamienia dekoracyjnego.

Rodzaje wkładów kominkowych

Wkłady kominkowe tworzone są ze stali lub z żeliwa. Wybór odpowiedniego zależy od umiejscowienia kominka, a także głównego przeznaczenia. Warto z tym zwrócić się do profesjonalistów, na przykład Sylox nowoczesne kominki, którzy podpowiedzą jakie rozwiązanie będzie najbardziej optymalne. Pomogą także z montażem.

Wkłady kominkowe ze względu na budowę dzielimy na wkłady narożne, dwustronne oraz trójstronne. Pierwszy rodzaj to wkłady przeznaczone do montowania w rogach pomieszczenia. Wkłady dwustronne dają możliwość obserwowania ognia z dwóch stron, a trójstronne pozwalają na oglądanie ognia z trzech stron.

Na rynku dostępne są także wkłady z płaszczem wodnym. To kominki, najczęściej żeliwne, które pozwalają na podłączenie kominka do centralnego ogrzewania. Wówczas kominek może służyć jako główne źródło ciepła w mieszkaniu.

Wkłady kominkowe dostępne są w wielu wariantach. Pozwala to dopasować je do wszystkich stylów aranżacyjnych, a także wymagań poszczególnych pomieszczeń.

Leave a Comment