surfing

Surfing nie jest zbyt popularnym sportem w Polsce, co zapewne wynika z panujących tutaj warunków atmosferycznych. Jest to jednak tak pasjonujący i emocjonujący rodzaj aktywności, że warto się nim zainteresować, nawet jeżeli nie ma możliwości surfowania przez cały rok. Na czym jednak konkretnie on polega?

Definicja surfingu

Jest to jazda (określana również mianem ślizgu) na specjalnie do tego stworzonej desce, którą unosi czoło fali morskiej. Surfing najlepiej uprawiać na przybrzeżnych falach oceanicznych, gdyż daje to najlepsze efekty. Posiada kilka interesujących odmian, między innymi:

  • windsurfing, uprawiany za pomocą deski wyposażonej w żagiel,
  • kitesurfing, do którego używa się deski napędzanej paralotnią,
  • bodyboard, polegający na ślizgu na desce w pozycji leżącej.

Dzięki temu, że ma on wiele rodzajów, to każdy z pewnością znajdzie taki, jaki będzie dla niego najodpowiedniejszy. Surfing wymaga sporo cierpliwości oraz posiadania świetnej równowagi, ale te umiejętności można z powodzeniem nabyć w trakcie treningów. Wywołuje także dużo pozytywnych emocji, co pozwala uwolnić się od codziennych zmartwień. Z pewnością jest najlepszym wyborem dla fanów mocnych wrażeń. Jeżeli posiada się ochotę na zajęcie się tym sportem rekreacyjnie, to przede wszystkim trzeba nauczyć się pływać. Przyda się to w sytuacji, gdy chociażby spadnie się z deski. Warto również wzmocnić swoją kondycję i poćwiczyć wstrzymywanie oddechu na dłuższy czas, na przykład na minutę lub dwie. Surfing idealnie się sprawdza jako forma relaksu w trakcie urlopu, gdyż pozwala niewielkim kosztem zaznać sporo rozrywki. Można uprawiać go z przyjaciółmi lub z rodziną, co stanowi dodatkową zaletę tej aktywności. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby zająć się nim profesjonalnie. Nie wymaga on również wysokich nakładów finansowych. Poznaj ofertę produktów do surfingu, aby samemu się o tym przekonać.

Co jest niezbędne, aby zająć się surfingiem?

Przede wszystkim należy zakupić profesjonalną deskę surfingową. Umożliwi ona poznanie tajników tego sportu. Nie można również zapominać o odpowiednio dopasowanym stroju kąpielowym, który ma zapewnić komfort w trakcie pokonywania fal. Nie powinien być zbyt luźny, aby się niefortunnie nie zsunął. Niektórzy decydują się na zakup odzieży, jaka została stworzona specjalnie do surfowania. Mowa tu między innymi o piankach, boardshortach i koszulkach z lycry. Wybór zależy głównie od aktualnie panującej pogody. Niekoniecznie bowiem trzeba surfować w trakcie upałów. Warto mieć okulary przeciwsłoneczne z paskiem, jaki zabezpiecza je przed zsunięciem się z głowy. Zminimalizuje to ryzyko oślepienia przez słońce w trakcie uprawiania sportu i zapewni większy komfort. Nie można także zapominać o rzeczach, które umożliwią poprawną konserwację deski, takich jak wosk surfingowy. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że posłuży ona o wiele dłużej niż w przypadku całkowitego braku zainteresowania jej stanem.

O czym trzeba pamiętać, gdy zaczyna się surfować?

Przede wszystkim już od samego początku należy posiadać umiejętność pływania i wstrzymywania oddechu na dłuższy czas. Surfing potrafi sprawiać pewne problemy osobom początkującym, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnego trenera. Pomoże on w opanowaniu prawidłowej techniki oraz doradzi w kwestii dbania o posiadany sprzęt. Warto zainwestować w produkty dobrej jakości, aby nie zniszczyły się zbyt szybko. Będzie to bowiem generowało koszty w postaci konieczności zakupu nowych egzemplarzy. Na początku trzeba przygotować się na kilka wydatków, związanych z zaczynaniem przygody z surfowaniem, aczkolwiek z pewnością zwrócą się one w dłuższej perspektywie. Później już nie trzeba będzie przeznaczać na to hobby wiele pieniędzy. Warto również pamiętać o byciu cierpliwym oraz umiejętności panowania nad emocjami, co z pewnością ułatwi i znacząco przyśpieszy naukę.

Jaki sprzęt z asortymentu Decathlon kupują profesjonaliści?

Znajduje się tam wiele produktów, jakie przydają się osobom zawodowo zajmującym się surfingiem. Mowa tu między innymi o ogromnym wyborze desek. Rozmaite modele przystosowane są do różnych rodzajów surfowania, więc każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Mają też atrakcyjny wygląd, co jest nie bez znaczenia podczas chociażby zawodów, gdyż dzięki temu przyciągają do siebie uwagę. Można również zakupić starannie wykonane pokrowce, zapewniające desce należytą ochronę. Są niezwykle istotne, gdyż profesjonaliści często podróżują, zabierając ze sobą swój sprzęt. W asortymencie Decathlon znajdują się także zestawy naprawcze, niezbędne w sytuacjach, gdy coś ulegnie drobnemu uszkodzeniu tuż przed ważnymi zawodami. Zapewniają one możliwość szybkiego i samodzielnego poradzenia sobie z usterkami, zbawienną dla większości zawodników. Posiadanie ich przy sobie potrafi też zaoszczędzić nieco stresu.

Surfing to wspaniały, emocjonujący sport, dostarczający niezwykle silnych wrażeń. Wymaga jednak pewnych umiejętności oraz inwestycji w profesjonalny sprzęt. Warto jednak spróbować tej aktywności fizycznej, gdyż potrafi ona dać wiele radości i satysfakcji z osiąganych przez siebie celów. To dlatego cieszy się obecnie coraz większą popularnością, nie tylko w krajach o śródziemnomorskim klimacie.

Leave a Comment