rolsiny do malego ogrodu

Mały ogród wbrew pozorom nie ogranicza możliwości aranżacyjnych. Nawet na niewielkiej przestrzeni może znaleźć się wiele roślin, a nawet drzew i krzewów. Wybierając odpowiednie gatunki można uzyskać bardzo gęsto porośnięty obszar i utrzymać wszystkie rośliny w symbiozie. Wiele gatunków roślin świetnie odnajdzie się na małej przestrzeni i będą stanowiły wyjątkową dekorację. W efekcie postawienie na tego rodzaju roślinność wpłynie na znakomity wygląd ogrodu i sprawi, że spędzanie w tym swojego czasu będzie niezwykle przyjemne i komfortowe.

Jakie drzewa sprawdzą się w małym ogrodzie?

Bez wątpienia niezwykle trudno jest wyobrazić sobie ogród, w którym nie ma żadnego drzewa. Tego rodzaju dodatek jest w stanie wprowadzić życie w każdą przestrzeń i jak najbardziej warto na takowy postawić. Na niewielkiej przestrzeni najlepiej sprawdzą się drzewa o kształcie kulistym, parasolowatym lub kolumnowym. Nie zajmą bowiem wiele miejsca, a przy tym będą prezentowały się świetnie. Dodatkowo w celu zaoszczędzenia przestrzeni można postawić na zasadzenie drzewa w doniczce. Idealnie w małym ogrodzie sprawdzą się: morwa biała „Pendula”, brzoza brodawkowata „Youngli” lub modrzew w formie kulistej. Każde z drzew bardzo szybko rośnie, a przy tym nie zajmuje wiele miejsca. Najlepsza szkółka drzew i krzewów w Zielonej Górze jest w stanie dostarczyć tego rodzaju drzewa, które będą mogły znaleźć się w ogrodzie.

Wyjątkowe krzewy do ogrodu

W ogrodzie nie może także zabraknąć krzewów, które będą stanowiły dopełnienie przestrzeni i sprawią, że ogród nie będzie sprawiał wrażenia pustego. Gospodarstwo ogrodnicze w Zielonej Górze posiada w swojej ofercie szeroki wybór wyjątkowych krzewów, które sprawdzą się w niewielkich rozmiarów ogrodzie. Tutaj szczególnie na uwagę zasługują: berberysy, pigwowiec pośredni, lilak Meyera, tawuła japońska, forsycja lub pięciornik krzewiasty. Każdy krzewów charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i doskonale sprawdzi się na ograniczonej przestrzeni. Wybór odpowiedniego jest zależny od indywidualnych preferencji i oczekiwań względem roślin, które znajdą się w ogrodzie.

Leave a Comment