jak wybrac odpowiedni piecyk

Piecyki na pellet i drewno są odpowiedzią na potrzeby osób, którym zależy na ekologicznych i ekonomicznych rozwiązaniach w zakresie ogrzewania domu. Czym się kierować, wybierając urządzenie dopasowane do swoich potrzeb?

Piecyki na pellet i drewno – dlaczego warto je wybrać?

Jeśli chodzi o ogrzewanie domu podczas mroźnych zimowych miesięcy, piecyki na pellet i drewno stanowią doskonałe opcje, zapewniające wydajne i niezawodne źródło ciepła. Kotły na pellet wykorzystują do wytwarzania ciepła pellet, który powstaje w wyniku sprasowania odpadów drzewnych i organicznych, na przykład słomy. Tego typu urządzenia są łatwe w utrzymaniu i bardzo wydajne, ponieważ osiągają sprawność do 90%. Nic zatem dziwnego, że stanowią świetną alternatywę dla popularnych kotłów kopciuchów na węgiel. Co ważne kotły na pellet są również stosunkowo tanie w instalacji i mogą być używane do ogrzewania wielu pomieszczeń. Z kolei kotły na drewno są nieco bardziej tradycyjne i wykorzystują jako paliwo polana. Wymagają one również więcej konserwacji i czyszczenia niż kotły na pellet, choć mimo to charakteryzują się dużą wydajnością. Decydując o tym, jaki typ kotła jest najlepszy dla danego użytkownika, należy wziąć pod uwagę dostępny do ogrzania metraż, koszty instalacyjne oraz dostęp do paliwa stałego. 

Serwis kotłów na pellet – warto o nim pamiętać!

Serwis kotłów na pellet jest niezbędny, aby utrzymać sprawność i wydajność systemu grzewczego. Regularna konserwacja i naprawy pomagają w zapobieganiu awariom. To właśnie dzięki nim można wydłużyć żywotność kotła i ograniczyć do minimum ewentualne awarie. Profesjonalny serwisant zajmuje się przeglądem urządzenia i jego komponentów, sprawdzając ewentualne problemy i doradzając w sprawie koniecznych napraw. Specjalista sprawdzi również system podawania paliwa, komorę spalania, system kominowy i wentylacyjny, upewniając się, że wszystkie elementy są w dobrym stanie technicznym. Usługa powinna obejmować również kontrolę elementów zabezpieczających kotła oraz ocenę jego wydajności. 

Leave a Comment