maszyny cnc

Jedna z najważniejszych części nowoczesnego przemysłu to obróbka CNC, dzięki której możliwe jest wytwarzanie bardzo precyzyjnych komponentów, których wymiary w każdej płaszczyźnie zgadzają się co do dziesiętnych części milimetra. Na czym jednak dokładnie polega frezowanie CNC, do czego służy ten proces i kto go oferuje?

Kto wykonuje frezowanie CNC?

Przedsiębiorstwa, które wiedzą, że będą potrzebować bardzo precyzyjnie wykonanych części powinny poszukać firmy, która oferuje frezowanie CNC w Gdańsku i inne rodzaje obróbki CNC, dzięki czemu możliwe będzie otrzymanie bardzo precyzyjnie wykonanego wyrobu, którego wymiary będą zgadzać się, co do naprawdę niewielkich liczb.

Jedno z przedsiębiorstw, które oferuje frezowanie CNC to firma SerwMar. Oferuje ona szeroko pojęte usługi z dziedzin takich jak mechanika, automatyka oraz robotyka. W jej ofercie znajdziemy na przykład cięcie wodą waterjet, czy też właśnie obróbkę CNC, która jest niezwykle istotną częścią oferty tej firmy.

Na czym polega frezowanie CNC?

Aby zrozumieć na czym dokładnie polega frezowanie CNC wpierw trzeba wiedzieć, czym jest samo w sobie klasyczne frezowanie. Polega ono na obróbkę metalu poprzez skrawanie przy wykorzystaniu narzędzia wykonującego ruch obrotowy, a także ruchu posuwowego przez przedmiot obrabiany. Dzięki frezowaniu uzyskuje się płaszczyzny, rowki oraz uzębienia. Z tego powodu metoda ta jest chętnie wykorzystywana w motoryzacji, medycynie, czy też lotnictwie i naprawdę wielu innych branżach.

Samo frezowanie CNC polega z kolei na tym samym co cała obróbka CNC. Jest to wykonywanie bardzo powtarzalnych części przy użyciu maszyn sterowanych w pełni automatycznie z pomocą specjalnego mikrokomputera, który zamontowany jest w maszynie. Dzięki temu wszystkie wyroby są bardzo powtarzalne i są wykonywane dokładnie wedle projektu. Proces ten ponadto nie wymaga ręcznej interwencji, gdyż w całości obsługuje się go komputerowo. Oczywiście aby jednak operować taką maszyną trzeba mieć właściwe kwalifikacje.

Leave a Comment