zakup nieruchomosci

Inwestycja w nieruchomości jest jedną z najbezpieczniejszych form pomnażania kapitału. Koszty zakupu nieruchomości systematycznie rosną, nie ma więc obawy, że kiedyś sprzedamy je taniej niż cena zakupu. Co więcej, na nieruchomości można uzyskiwać bierny dochód z wynajmu. Jak wybierać mieszkanie inwestycyjne, aby mieć pewność, że będzie przynosiło regularne zyski?

Mieszkanie inwestycyjne to nieruchomość, którą kupujemy nie dla siebie, ale pod wynajem. Warto więc brać pod uwagę nie nasze upodobania, ale potrzeby rynku i to, co aktualnie najszybciej się wynajmuje. Wybierając mieszkanie inwestycyjne na Śląsku, które ma służyć jako inwestycja pod wynajem, zwracajmy uwagę nie tylko na ceny za metr, ale również na lokalizację, liczbę i rozkład pomieszczeń, a także szereg dodatkowych kwestii.

Jakie powinno być mieszkanie inwestycyjne?

Jeśli chcesz zajmować się kwestiami wynajmu samodzielnie, najlepiej wybrać mieszkanie w tym samym mieście, w którym mieszkasz. Jeśli natomiast powierzysz te kwestie agencji nieruchomości, warto stawiać na mieszkania znajdujące się w dużych miastach, które bez problemu znajdując chętnych najemców. Warto również ustalić, kto jest docelowym najemcą. Inne mieszkania wynajmuje się studentom, a inne – rodzinom z dziećmi czy singlom. Mieszkanie studenckie powinno składać się z kilku niezależnych pokoi. Mieszkanie dla pary może mieć układ salon plus sypialnia. Singlom wystarczy zwykle kawalerka o niewielkim metrażu. Pamiętajmy również, by wybierać mieszkania w dobrej lokalizacji i z wygodnym dojazdem – takie znajdują chętnych na wynajem zdecydowanie szybciej.

Czy warto inwestować w mieszkania pod wynajem?

Mieszkanie od dewelopera w Częstochowie to dobry pomysł na regularny, bierny dochód. Można kupić takie mieszkanie w kredycie, a pieniędzmi z wynajmu go spłacać. Można również nabyć nieruchomość za gotówkę – wtedy zyski pojawią się już od pierwszego miesiąca. Aby od razu mieszkanie zaczęło generować zyski, warto wybierać nieruchomość, która nie wymaga sporych nakładów na remont czy wykończenie wnętrza. Wtedy można wstawić proste meble lub nawet zostawić mieszkanie nieumeblowane – takie też bez problemu znajdują nabywców.

Leave a Comment