Mieszkanie w stylu industrialnym to marzenie wielu miłośników dobrego stylu i nic w tym dziwnego. Pofabryczne przestrzenie sprzyjają nowoczesnemu zacięciu, ale stanowią też ukłon w kierunku tego, co przytulne. Wszystko jest kwestią zrównoważonej gry dodatków i kolorów, jak również łączeń materiałów. Czym charakteryzuje się industrialne podejście do aranżacji wnętrz i jak je wprowadzić do swojego mieszkania? Podpowiadamy.

Charakterystyka stylu loft

Styl loft to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych w roku 2022, więc można śmiało powiedzieć, że zajmuje ważne miejsce we wnętrzarskich trendach 2022. Czym się on charakteryzuje? Przede wszystkim przestrzenią. Wnętrza industrialne bez względu na metraż muszą wydawać się przestronne. Pamiętajmy o tym, że możemy osiągnąć tego rodzaju efekt nawet, jeśli nie jesteśmy posiadaczami wysokiego mieszkania w kamienicy, które ma minimum 70 metrów kwadratowych. Wystarczy, że połączymy ze sobą pomieszczenia – w miarę możliwości wyburzymy ściany, a podział na strefy zafundujemy sobie z pomocą dodatków i akcesoriów takich jak na przykład lamele ścienne czy też inne dodatki w stylu loftowym – jakie?

Co na ścianę w stylu loft?

Ścianę w mieszkaniu w stylu loft idealnie można ozdobić betonem, w tym między innymi betonem architektonicznym. Doskonale sprawdzi się on zarówno w postaci dekorów na ścianie telewizyjnej w salonie, jak również na wezgłowiu w sypialni. A może kuchnia z betonowym zacięciem? Czemu nie! Beton jest szalenie modny i potrafi stworzyć przestrzeń z niesamowitym charakterem. Na pewno nie powstydzi się go żaden amator dobrego designu, a zwłaszcza światowej sławy projektanci, którzy wręcz uwielbiają styl industrialny. A zwłaszcza w połączeniu ze stylem eko czy też skandynawskim, które wiodą prym we wnętrzarskich trendach 2022.

Z czym łączyć styl loft?

Jak już wspomnieliśmy, styl loft z powodzeniem można łączyć zarówno z szalenie modnym w tym sezonie stylem ekologicznym, jak również ze stylem boho czy też skandynawskim. Bardzo dobrze wpiszą się w konwencję, jak również ocieplą pomieszczenia. Jak wiadomo, można z powodzeniem grać kolorami i dodatkami tworząc wnętrza niebanalne, spersonalizowane i pełne dekorów, które zdefiniują nas, domowników. Pamiętajmy o tym, że projektanci w 2022 mocno stawiają na indywidualne podejście do tematu aranżacji wnętrz, więc absolutnie nie możemy o tym zapominać.

Leave a Comment