wycieczka na krete

Grecja od wielu lat plasuje się w ścisłej czołówce najpopularniejszych krajów turystycznych – nie tylko w Europie, ale i na świecie. Kraj położony w południowej części Półwyspu Bałkańskiego rokrocznie przyciąga miliony turystów spragnionych nie tylko wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody, ale także wyjątkowych smaków lokalnej kuchni czy greckiej historii sięgającej czasów starożytnych. Grecja słynie również z niezliczonej ilości wysp, z których najpopularniejszą wydaje się być Kreta. Dlaczego jest to idealny kierunek na wakacje 2021?

Wycieczka na Kretę – gwarancja słonecznych wakacji

Wielu polskich i europejskich turystów upodobało sobie grecką wyspę jako wakacyjny kierunek nie bez przyczyny. Wakacje na Krecie to niemal stuprocentowa gwarancja słonecznej pogody, bez ryzyka, że deszcz pokrzyżuje nam plażowanie czy zwiedzanie. Spędzając urlop na południu Europy zarówno latem, jak i poza szczytem sezonu turystycznego można mieć też pewność, temperatury będą sprzyjać nie tylko opalaniu, ale i kąpielom w morzu.

Wakacyjny wyjazd do Grecji – piękne plaże i błękit morza

Wakacje w Grecji, a zwłaszcza na Krecie, to niepowtarzalna okazja do podziwiania uroku rajskich plaż. Wybrzeże w tej części Europy znacznie różni się od tego, z którym mamy do czynienia w Polsce czy w centralnej części kontynentu. W niebiańskich plażach na Krecie nie sposób się nie zakochać, zwłaszcza że w pakiecie z czystym i ciepłym piaskiem otrzymujemy krystalicznie czystą wodę, której wysoka temperatura zachęca do kąpieli. Jest to świetna wiadomość dla entuzjastów błogiego lenistwa i opalania.

Kreta – moc historycznych zabytków

Wycieczka na Kretę to nie tylko gratka dla miłośników plażowania, ale także dla osób, które interesują się tamtejszą historią. To właśnie ta grecka wyspa jest jedną z najstarszych kolebek cywilizacji i tam też możemy podziwiać ruiny pałacu minojskiego w Knossos czy też stolicę wyspy – Heraklion – założoną przez Saracenów oraz mieszczące się tam Muzeum Archeologiczne.

Wakacje na Krecie – smaki greckiej kuchni

Przebywając na urlopie w Grecji nie sposób przejść obojętnie obok lokalnych przysmaków, które swój wyrazisty smak i aromat zawdzięczają mocy przypraw i dojrzewających w południowym słońcu owocom i warzywom. Wakacje na Krecie nie mogą zatem obejść się bez skosztowania lokalnych ryb i owoców morza, wołowiny, oliwy z oliwek czy bakłażanów. Trzeba także spróbować lokalnych win oraz cytrusów, które smakują całkowicie inaczej niż te dostępne w polskich sklepach.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.

Leave a Comment