kasacja auta

Na pewno kasacja pojazdów to jedno z rozwiązań, które wśród właścicieli starych samochód jest bardzo popularne. Większość osób pewnie nie miała wcześniej do czynienia z tego typu czynnością. To, że pojawiają się pewne wątpliwości, jest całkowicie normalne. O jakich wątpliwościach mowa?

Czy auto kasacja wymaga ubezpieczenia?

Czy auto kasacja Bydgoszcz wymaga od nas posiadania stosownego ubezpieczenia? Jak to wygląda od kwestii formalnej, jak i od kwestii prawnej? Na pewno odpowiedni artykuł znajdzie się w ustawie. Znajdziemy w nim informację, że w dniu złomowania samochód musi mieć obowiązkowo aktualne ubezpieczenie OC. Pracownik punktu, w którym odbywa się kasacja pojazdów w Bydgoszczy, musi wpisać w dokumentacji datę ważności ubezpieczenia.

Gdyby tego nie zrobił, to o polisę zapyta już na pewno urzędnik, gdy właściciel złomowanego pojazdu uda się do wydziału komunikacji. Gdy pracownik urzędu wykryje brak ubezpieczenia OC, to musi zawiadomić UFG. Skutkuje to niestety wezwaniem do zapłacenia kary.

Czy auto kasacja jest legalna?

Na rynku można znaleźć mnóstwo legalnych punktów, które to oferują złomowanie aut w Bydgoszczy. Co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości. Nie warto zatem decydować się na złomowanie samochodu w firmie, która to działa w sposób nielegalny. Byłoby to mocno nieodpowiedzialne. Należy zrobić wszystko zgodnie z przepisami prawnymi.

Za działanie odwrotne, niż te zapisane w przepisach czeka wszystkich spora kara. Większość osób popiera tego typu karanie. Przepisy prawa są dla wszystkich takie same, a więc każdy powinien się z nich wywiązywać, a nie tylko osoby nieliczne.

Kasacja jest jednym z najszybszych sposobów na pozbycie się legalne samochodu, a do tego można jeszcze odzyskać pieniądze. Bardzo to odpowiada właścicielom samochodów. Nie ma co się dłużej zastanawiać, warto znaleźć możliwie najbliższy punkt, który oferuje auto kasację i zdecydować się na ten krok. Trzymanie samochodu w złym stanie jest kompletnie nieuzasadnione i nieopłacalne.

Leave a Comment