pielegnacja twarzy

Skóra wokół oczu jest delikatna i wrażliwa przez co trudno jest zadbać o jej młody i zdrowy wygląd. Jeśli jednak nie jest ona prawidłowo pielęgnowana i utrzymana w dobrej kondycji to niestety, ale w szybkim tempie pojawiać się mogą na jej powierzchni zmarszczki i przebarwienia. Warto dowiedzieć się jak dbać o skórę pod oczami, by możliwe było spowolnienie procesów starzenia się jej. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się więcej na ten temat.

Pielęgnacja skóry wokół oczu – o czym warto pamiętać?

Chcąc pielęgnować skórę pod oczami warto pamiętać o tym, że jest ona bardzo cienka. To jedyna cześć na ciele człowieka, gdzie nie gromadzi się tkanka tłuszczowa. Przez to jest cienka i delikatna. Podczas jej pielęgnacji należy zachować delikatność i ostrożność, by nie doszło do jej uszkodzenia. Warto pamiętać o tym, że nie można jej nadmiernie rozciągać, ponieważ to może doprowadzić do utraty jędrności i elastyczności. Wszystkie kosmetyki powinny być delikatnie wcierane lub wklepywane. Dzięki temu możliwe jest poprawienie krążenia i rozjaśnienie skóry.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu najlepiej wybrać?

Do pielęgnacji skóry wokół oczu doskonale sprawdzą się kosmetyki naturalne. Najlepiej, by w ich składzie znajdowały się oleje, wyciągi roślinne oraz masła naturalne. Warto sprawdzić, czy dany kosmetyk nie jest wzbogacony o chemiczne i sztuczne produkty, które mogą podrażniać skórę i prowadzić do jej zaczerwienienia. W kosmetyczce każdej kobiety powinien znaleźć się krem pod oczy, który należy nakładać regularnie. Jest to konieczne, by skóra pod oczami była regularnie odżywiana, a także nawadniana. Przydadzą się również maski pod oczy, które zazwyczaj można kupić w formie żelu nasączonego w esencje z roślin. Wystarczy regularne stosowanie tego rodzaju preparatów, a możliwe jest wzmocnienie naskórka, poprawienie jego wyglądu i spowolnienie procesów starzenia.

Akcesoria do dbania o skórę pod oczami

Wiele osób każdego dnia zmaga się z cieniami pod oczami. Prowadzić do tego może przemęczenie, problemy ze snem, słabe krążenie krwi lub praca przed komputerem. Warto wiedzieć, że istnieją specjalne nakładki chłodzące lub kamienie naturalne do maskowania skóry pod oczami.

Decydując się na stosowanie wyżej wymienionych produktów, można zadbać o to, by skóra wokół oczu wyglądała zdrowo i młodo. Pielęgnacja tego miejsca na skórze twarzy zajmuje nie więcej, niż dziesięć minut, a efekty mogą być spektakularne.

Leave a Comment