dentysta

Dobry dentysta oprócz fachowej wiedzy i umiejętności, będzie potrafił zaopiekować się małym pacjentem w odpowiedni sposób. Po czym poznać dobrego dentystę dla dzieci i jak go znaleźć?

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa?

Wizyta u dentysty często jest stresującym doświadczeniem. Niektóre badania wskazują, że nawet 90% Polaków boi się dentysty. Strach często powoduje unikanie regularnych wizyt i prowadzi do zaniedbania higieny jamy ustnej. Co gorsze — wielu dorosłych przekazuje stres związany z badaniem stomatologicznym z pokolenia na pokolenie. Aby tego uniknąć, warto zmienić swoje nastawienie i odpowiednio przygotować dziecko do wizyty u dentysty. Przede wszystkim należy dokładnie wytłumaczyć dziecku, na czym polega badanie. Rozmowa powinna przebiegać w taki sposób, żeby nie budzić w dziecku strachu czy niepotrzebnego niepokoju. Drugą najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego gabinetu. Najlepszym wyborem będzie taki, gdzie pracuje dentysta dla dzieci.

Jaki jest dobry stomatolog dla dzieci?

Praca z dziećmi nie jest łatwa. Odpowiednia opieka nad najmniejszymi pacjentami wymaga wielu umiejętności i cech charakteru. Najważniejsza jest cierpliwość i wyrozumiałość. Zachowanie malucha często może być problematyczne — może on się przesadnie wiercić na fotelu, odmówić otworzenia buzi czy utrudniać badanie. Dobry stomatolog będzie potrafił przekonać dziecko do badania, a na ewentualne wybryki przymknie oko. Dentysta powinien mieć też fachową wiedzę z zakresu stomatologii dziecięcej. W przypadku dzieci leczenie obejmuje nie tylko usuwanie próchnicy i wypełnianie ubytków, ale także zabiegi ortodontyczne. Do tego stosuje się aparaty ortodontyczne ruchome. Dobry dentysta na pewno zleci ich używanie w razie potrzeby. Dzisiaj funkcjonują gabinety przeznaczone specjalnie do obsługi dzieci. Wyposażone są w wiele kolorowych zabawek i gadżetów, jak również w specjalistyczny sprzęt umożliwiający bezbolesne wykonywanie zabiegów.

Leave a Comment