Kredyt gotówkowy

Szukasz sposobu na znalezienie najtańszego kredytu gotówkowego dostępnego na rynku? Przede wszystkim, aby znaleźć rozwiązanie kredytowe generujące jak najmniejsze koszty, powinieneś wiedzieć, na jakie parametry kredytu warto zwrócić szczególną uwagę Warto również wiedzieć, w jaki sposób korzystać z tzw. porównywarek kredytowych. Świadome zaciąganie zobowiązań finansowych pozwoli ci na zaoszczędzenie sporych pieniędzy. Zatem jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

Zatem jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy? Przede wszystkim warto, abyśmy skorzystali z tzw. porównywarek kredytowych. To strony internetowe, na którym znajdziemy zestawienie wielu różnorodnych ofert kredytów gotówkowych oferowanych przez banki. Przy każdej ofercie znajdziemy ten sam zestaw podstawowych informacji – wysokość oprocentowania nominalnego i rzeczywistego, maksymalną kwotę kredytu, czy też wysokość prowizji. Oczywiście jeśli nie dysponujemy choćby podstawową wiedzą z zakresu finansów, to możemy szybko się w tym gąszczu ofert zwyczajnie pogubić. Dlatego też musisz wiedzieć, że najistotniejszym parametrem, na jaki powinieneś zwrócić uwagę, jest przede wszystkim wysokość oprocentowania rzeczywistego.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

Oprocentowanie rzeczywiste kredytu jest wyrażane poprzez wskaźnik RRSO. Pozwala on szybko zorientować się, która oferta kredytowa jest zdecydowane najtańsza. Dzieję się tak dlatego, że oprocentowanie rzeczywiste określa wszelkie koszty związane z zaciągnięciem kredytu. Dlatego też RRSO zawiera w sobie oprocentowanie nominalne, prowizję i marżę banku, a także opłatę przygotowawczą, opłatę za rozpatrzenie wniosku, czy też opłatę za przyznanie kredytu. Gdybyśmy sugerowali się wyłącznie oprocentowaniem nominalnym, to zyskalibyśmy obraz tylko częściowych kosztów związanych z kredytem. Dlatego też zdecydowanie warto decydować się na kredytu z jak najniższym RRSO, albowiem wówczas poniesiemy najniższe możliwe koszty przy obsłudze kredytu.

Rata i długość okresu spłaty

Warto również pamiętać, że na koszty kredytu wpływają również takie parametry jak wysokość miesięcznej raty i długość okresu spłaty. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że im niższą ratę miesięczną wybierzemy, tym dłuższy będzie okres spłaty kredytu, a co za tym idzie – wyższe koszty jego obsługi. Natomiast jeśli zdecydujemy się na wysoką raty miesięczną, to automatycznie długość okresu spłaty zacznie się zmniejszy. W tym wypadku możemy liczyć również na znaczne zmniejszenie kosztów zaciągnięcia zobowiązania finansowego.

Leave a Comment